JAUNUMI

6. Decembris 2021 / 14:52

Augstākā tiesa apmierina kasācijas protestu lietā par mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas lielā ampērā

Daugavpils tiesa ar 2018. gada 13. februāra spriedumu kādas SIA valdes locekli atzina par vainīgu Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā un 218. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, tas ir, par mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Latgales apgabaltiesa 2020. gada 11. februārī šajā lietā taisīja attaisnojošu spriedumu. Par šo spriedumu Latgales tiesas apgabala prokurors iesniedza kasācijas protestu, atspēkojot spriedumā ietvertās norādes par apsūdzības neatbilstību Kriminālprocesa likuma prasībām, kā arī par nepieciešamo darbību konstatēšanu mēģinot izvairīties no nodokļu nomaksas.

Augstākā tiesa 2021. gada 2. decembrī pieņēma lēmumu atcelt Latgales apgabaltiesas spriedumu pilnībā un nosūtīt lietu jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesai. Senāts akcentēja, ka jautājumā par Krimināllikuma 218. pantā paredzēto darbību kvalifikāciju un noziedzīgā nodarījuma stadijām jau ilgstoši ir stabila tiesu prakse.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
24. Janvāris / 18:33
CVK reģistrē parakstu vākšanai grozījumus Satversmē, kas rosina samazināt nepieciešamo parakstu skaitu likumu un tautas nobalsošanas ierosināšanai
24. Janvāris / 18:28
Prokurors iesniedz kasācijas protestu tā dēvētās Digitālās televīzijas krimināllietā
24. Janvāris / 14:23
Rīgas apgabaltiesa atzīst par tiesisku un pamatotu Ekonomisko lietu tiesas lēmumu par vairāk nekā 1,9 miljonu eiro atzīšanu par noziedzīgi iegūtiem
24. Janvāris / 12:19
Samazinājies Senātā neizskatīto lietu atlikums
24. Janvāris / 12:15
Aizvadīts Krišjāņa Kariņa valdības trešais gads
AUTORU KATALOGS