JAUNUMI

14. Janvāris 2022 / 11:06

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pirmo reizi izskatījusi e-krimināllietu

Šodien, 13. janvārī, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā tika izskatīts kriminālprocess paātrinātā procesa kārtībā, kurš saņemts e-lietas formātā no Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras. 

Signe Grīnberga, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja: “Šī ir pirmā lieta, kuru tiesa skatīja, izmantojot jauno e-lietas formātu. Lai arī tas bija izaicinājums gan tiesnesim, gan aizstāvim, gan valsts apsūdzības uzturētājam, tomēr tiesas sēde noritēja bez sarežģījumiem.” 

Kaspars Andruškins, Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurors: "Esmu gandarīts, ka šodien Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā ir veiksmīgi izdevies izskatīt elektronisku krimināllietu, kas paātrinātā procesa kārtībā tiesai tika nosūtīta 2022. gada 5. janvārī par noziedzīgiem nodarījumiem, kuri izdarīti šā gada 3. janvārī. Izmantojot mūsdienu tehnoloģiskos risinājumus un pateicoties visu pirmstiesas, kā arī tiesas izmeklēšanā iesaistīto institūciju darbaspēkam un uzņēmībai, tik īsā laika periodā ir izdevies sasniegt krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu.”

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
24. Janvāris / 18:33
CVK reģistrē parakstu vākšanai grozījumus Satversmē, kas rosina samazināt nepieciešamo parakstu skaitu likumu un tautas nobalsošanas ierosināšanai
24. Janvāris / 18:28
Prokurors iesniedz kasācijas protestu tā dēvētās Digitālās televīzijas krimināllietā
24. Janvāris / 14:23
Rīgas apgabaltiesa atzīst par tiesisku un pamatotu Ekonomisko lietu tiesas lēmumu par vairāk nekā 1,9 miljonu eiro atzīšanu par noziedzīgi iegūtiem
24. Janvāris / 12:19
Samazinājies Senātā neizskatīto lietu atlikums
24. Janvāris / 12:15
Aizvadīts Krišjāņa Kariņa valdības trešais gads
AUTORU KATALOGS