JAUNUMI

13. Maijs 2022 / 10:16

Tieslietu padome uzklausīs ziņojumus par Tieslietu mācību centra izveides procesu un e-lietas ieviešanas gaitu

Pirmdien, 16. maijā, notiks Tieslietu padomes sēde, kurā Tieslietu ministrija informēs par Tieslietu mācību centra (TMC) izveides procesu, savukārt Tiesu administrācija par e-lietas ieviešanas gaitu. Tieslietu padome lems arī par Latvijas tiesnešu neklātienes konferences sasaukšanu.

Tieslietu padomes locekļi uzklausīs Tieslietu ministrijas informatīvo ziņojumu par TMC izveides virzību. Tieslietu padome 2021. gada 18. jūnijā atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto koncepciju, kas paredz tiesnešu un prokuroru kvalifikācijas celšanas sistēmas reformu un TMC izveidi, un aicināja Tieslietu ministriju ziņot par reformas virzību, kā arī par plānotajām TMC aktivitātēm.

Sēdē Tiesu administrācija ziņos par e-lietas ieviešanas gaitu. Tā kā e-lietas pilnīga ieviešana tiesās plānota līdz 2023. gada 1. decembrim, Tiesu administrācija regulāri informē Tieslietu padomi par paveiktiem un plānotiem pasākumiem e-lietas ieviešanai.

Šā gada ietvaros vairākiem tiesnešu pašpārvaldes institūciju locekļiem beidzas pilnvaru termiņš. Tāpēc Tieslietu padome lems arī par Latvijas tiesnešu neklātienes konferences sasaukšanu, lai ievēlētu tiesnešu pašpārvaldes institūcijā jaunus locekļus.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
27. Maijs / 17:31
Satversmes tiesa izbeidz tiesvedību lietā par normām, kas paredzēja kriminālatbildību par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību
27. Maijs / 12:24
KNAB sagatavo tālākizglītotājus pretkorupcijas jautājumos
27. Maijs / 12:21
Satversmei atbilst regulējums, kas noteica izglītības procesa organizāciju Covid-19 infekcijas izplatības laikā
27. Maijs / 10:27
Tiesu administrācijas raidieraksts "Mediācija kā domstarpību risināšanas forma un alternatīva tiesvedībai"  
27. Maijs / 10:21
Domapmaiņa par zinātniski analītisko padomnieku lomu Senātā
AUTORU KATALOGS