JAUNUMI

13. Maijs 2022 / 14:23

Sāk darbu pie portāla juristavards.lv rekonstrukcijas

11.maijā "Jurista Vārda" redakcija uz tikšanos aicināja dažādu nozaru Latvijas tiesību ekspertus - savas jomas viedokļu līderus - tiesību zinātniekus un praktiķus, vienlaikus arī aktīvus žurnāla autorus, kas pārstāvēja trīs Latvijas augstskolas. Tikšanās mērķis bija diskutēt par labākajiem veidiem, kā turpmāk klasificēt un sistematizēt "Jurista Vārdā" uzkrātās publikācijas.

Tuvākajos gados plānota portāla juristavards.lv rekonstrukcija, padarot to lietotājiem vēl ērtāku un pārskatāmāku. Līdz šim uzkrātais rakstu apjoms ir lielākā juridisko publikāciju datubāze Latvijā, kas ar katru žurnāla laidienu turpina augt. Lai tiesību zinātnieki un praktiķi, kā arī tiesību politikas veidotāji varētu šo milzīgo informācijas apjomu (vairāk nekā 16 000 vienību) efektīvi izmantot, nepieciešama pārdomāta klasifikācijas sistēma, kas ļautu aizvien pieaugošajā datubāzē viegli un nekļūdīgi orientēties.

Apspriedē piedalījās (no kreisās): Dr.iur. Lauris Rasnačs no Latvijas Universitātes, Dr.iur. Karīna Palkova no Rīgas Stradiņa Universitātes, Tieslietu padomes sekretariāta vadītāja Alla Spale, žurnāla "Jurista Vārds" galvenā redaktora vietniece Sannija Matule, Dr.iur. Dana Rone no Biznesa Augstskolas "Turība", kā arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekāne Dr.iur. Kristīne Strada-Rozenberga un fakultātes mācībspēki -  Dr.iur. Edvīns Danovskis, Dr.iur. Artūrs Kučs un Dr.iur. Jānis Kārkliņš. Sanāksmē piedalījās arī žurnāla "Jurista Vārds" galvenā redaktore Dina Gailīte.

4
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
27. Maijs / 17:31
Satversmes tiesa izbeidz tiesvedību lietā par normām, kas paredzēja kriminālatbildību par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību
27. Maijs / 12:24
KNAB sagatavo tālākizglītotājus pretkorupcijas jautājumos
27. Maijs / 12:21
Satversmei atbilst regulējums, kas noteica izglītības procesa organizāciju Covid-19 infekcijas izplatības laikā
27. Maijs / 10:27
Tiesu administrācijas raidieraksts "Mediācija kā domstarpību risināšanas forma un alternatīva tiesvedībai"  
27. Maijs / 10:21
Domapmaiņa par zinātniski analītisko padomnieku lomu Senātā
AUTORU KATALOGS