JAUNUMI

7. Oktobris 2015   •   13:33

Juridiskā komisija atbalsta Daigas Rezevskas kandidatūru Satversmes tiesas tiesneša amatam
Evija Trifanova, LETA

Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 7.oktobrī, vienbalsīgi atbalstīja Daigas Rezevskas kandidatūru vakantajam Satversmes tiesas tiesneša amatam un nolēma pēc Tieslietu padomes atzinuma saņemšanas lēmuma projektu virzīt izskatīšanai Saeimas sēde.

Patlaban D.Rezevska ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras profesore.

Kandidatūra bija jāizvirza, jo Satversmes tiesas tiesneša amatu no 15.oktobra nolēmusi atstāt Kristīne Krūma, ko Saeima amatā apstiprināja 2007.gada 19.aprīlī pēc desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Juridiskā komisija nolēma lūgt Saeimu lēmuma projektu par D.Rezevskas apstiprināšanu par Satversmes tiesas tiesnesi izskatīt Saeimas 15.oktobra sēdē, informē Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
19. Augusts   •   15:31
Senāts neierosina kasācijas tiesvedību strīdā par televīzijas raidījumā izskanējušu nepatiesu ziņu atsaukšanu
31. Jūlijs   •   08:46
Iestāde nevar bez brīdinājuma mainīt oficiālās saziņas kanālu, ja persona lūgusi turpināt sazināties noteiktā veidā
27. Jūlijs   •   15:10
Apkopota tiesu prakse lietās par nelikumīgu robežas šķērsošanu un personu nelikumīgu pārvietošanu
27. Jūlijs   •   14:53
Tieslietu akadēmijā ar vieslekciju uzstāsies profesors Pols Kreigs
22. Jūlijs   •   11:17
Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas progresu tiesiskuma stiprināšanā
AUTORU KATALOGS