JAUNUMI

18. Aprīlis 2016   •   09:24

Par kasācijas kārtībā izskatāmām lietām no 18. līdz 22. aprīlim

Augstākās tiesas informācija par kasācijas kārtībā izskatāmām lietām laikā no 18. līdz 22. aprīlim.

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments rakstveida procesā izskatīs trīs kasācijas sūdzības par apelācijas instances tiesas spriedumiem un trīs blakus sūdzības par zemākas instances tiesas lēmumiem. Kasācijas sūdzības iesniegtas lietās, kurās atbildētāji ir Valsts ieņēmumu dienests, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un Rīgas dome.

AT Civillietu departaments rakstveida procesā izskatīs deviņas kasācijas sūdzības par apelācijas instances tiesas spriedumiem, 12 blakus sūdzības par zemākas instances tiesas lēmumiem un vienu kasācijas protestu par spēkā stājušos pirmās instances tiesas nolēmumu. Vienā lietā pasludinās nolēmumu.

AT Krimināllietu departaments rakstveida procesā izskatīs četras lietas. Trīs lietās saņemtas apsūdzēto vai aizstāvju kasācijas sūdzības un vienā lietā – prokurora kasācijas protests par apelācijas instances tiesas nolēmumu. 

Informācija par atsevišķām lietām:

1) Administratīvo lietu departaments 20. aprīlī rakstveida procesā izskatīs pieteicējas kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu.

Pieteicējai ir piešķirta prokurora izdienas pensija. Piešķirot šo pensiju, viņas izdienas stāžā, kas dod tiesības uz izdienas pensiju un tiek ņemts vērā arī nosakot pensijas apmēru, netika ieskaitīts laiks, kurā pieteicēja 1996. gadā pirms iecelšanas prokurora amatā stažēšanās ietvaros strādāja par prokurora amata vietas  izpildītāju, izpildot tieši tādas pašas funkcijas kā prokurors un patstāvīgi veicot procesuālās darbības.

Tādējādi lietā ir strīds, vai par prokurora amatā nostrādāto laiku ir atzīstams arī laiks, kurā prokurora amata kandidāts stažēšanās ietvaros pirms iecelšanas prokurora amatā ir strādājis par prokurora amata vietas izpildītāju. (Lieta Nr.SKA‑241/2016);

2) Administratīvo lietu departaments 22. aprīlī rakstveida procesā izskatīs pieteicēju kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu.

Lietā galvenais izšķiramais jautājums ir, vai uz trūcīgas personas (ģimenes) statusu var pretendēt strādājoša persona. Administratīvā apgabaltiesa no normatīvajos aktos izvirzītās prasības, ka personai ir jābūt reģistrētai Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbniekam vai darba meklētājam, izsecināja, ka strādājoša persona nevar pretendēt uz trūcīgas personas statusu. Pieteicēja Administratīvās apgabaltiesas spriedumam nepiekrita, iesniedzot kasācijas sūdzību. (Lieta SKA-114/2016).

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
21. Augusts   •   15:35
Jautājums par latgaliešu rakstu valodas lietošanu saziņā ar bāriņtiesu izskatāms pilnvērtīgā tiesas procesā
19. Augusts   •   15:31
Senāts neierosina kasācijas tiesvedību strīdā par televīzijas raidījumā izskanējušu nepatiesu ziņu atsaukšanu
31. Jūlijs   •   08:46
Iestāde nevar bez brīdinājuma mainīt oficiālās saziņas kanālu, ja persona lūgusi turpināt sazināties noteiktā veidā
27. Jūlijs   •   15:10
Apkopota tiesu prakse lietās par nelikumīgu robežas šķērsošanu un personu nelikumīgu pārvietošanu
27. Jūlijs   •   14:53
Tieslietu akadēmijā ar vieslekciju uzstāsies profesors Pols Kreigs
AUTORU KATALOGS