JAUNUMI

9. Februāris 2017   •   13:47

Papildina Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu

Saeima ceturtdien, 9. februārī, otrajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”, papildinot Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu. 

Grozījumi iekļauj likuma pielikumā jaunas kontrolējamās vielas un nosaka, kāds šo vielu daudzums uzskatāms par nelielu un kāds – par lielu. Atkarībā no konstatētā vielas daudzuma pārkāpējiem tiek piemērota Krimināllikumā noteiktā atbildība. Savukārt Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu nosaka Ministru kabinets. 

Kontrolējamo vielu saraksts papildināts ar vairākām jaunām vielām, kurām līdz šim, balstoties uz informāciju Eiropas agrīnās brīdināšanas sistēmā, bija noteikts pagaidu aizliegums. Plānots arī izveidot jaunas kontrolei pakļauto vielu grupas un precizēt līdzšinējo grupu struktūru, kā arī iekļaut sarakstā jaunus prekursorus. Tāpat par narkotiskajām un psihotropajām vielām plānots atzīt arī jau kontrolējamo vielu sarakstos iekļauto vielu zināmos aktīvos metabolītus. 

Jaunajām vielām ar Slimību profilakses un kontroles centra lēmumu bija noteikts pagaidu aizliegums uz 12 mēnešiem, un patlaban, ņemot vērā to bīstamību sabiedrības veselībai un drošībai, tās tiek iekļautas kontrolējamo vielu sarakstā. Pagaidu aizliegumu piemēro tām vielām, par kurām saņemta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas vai saņemts tiesu ekspertīžu iestādes atzinums.  

Grozījumi likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” stāsies spēkā šī gada 17. martā.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
22. Jūlijs   •   11:17
Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas progresu tiesiskuma stiprināšanā
15. Jūlijs   •   10:32
Stājas spēkā brīvības atņemšanas sods par migrantu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā
13. Jūlijs   •   16:26
Apstiprināts jauns Prokurora amata kandidātu atlases nolikums
13. Jūlijs   •   16:17
Senāts atceļ spriedumu daļā par zaudējumu atlīdzināšanu strīdā par vietu Mārupes pašvaldības bērnudārzā
10. Jūlijs   •   10:46
Muitniekiem būs jāizcieš brīvības atņemšanas sods par sistemātisku kukuļņemšanu personu grupā
AUTORU KATALOGS