JAUNUMI

3. Augusts 2017   •   15:49

“Turības” vasaras skolas studenti apmeklē Augstāko tiesu
No AT arhīva

2. augustā Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane tikās ar augstskolas “Turība” vasaras skolas studentiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas.

Ārvalstu studenti ir ieradušies Latvijā, lai divas nedēļas Biznesa augstskolā “Turība” piedalītos Mediācijas vasaras skolā – intensīvās mācībās par mediāciju. Studenti bija izrādījuši interesi par Latvijas Augstāko tiesu, kā arī apmeklēs Saeimu un ieslodzījuma iestādes.

Tikšanās laikā Anita Zikmane viesiem stāstīja par Latvijas tiesu sistēmas struktūru, sniedzot detalizētāku informāciju par Augstāko tiesu, tās darbību, departamentu darbu. Augstākās tiesas pārstāve iepazīstināja arī ar tiesas darbības stratēģiju, tiesu informācijas sistēmu, zinātniski analītiskās nodaļas darbu un citām aktuālām tēmām.

Studenti izrādīja interesi par Augstāko tiesu, uzdodot interesējošos jautājumus gan saistībā ar tiesnešu iecelšanu amatā, gan ar nolēmumu sistematizāciju datubāzēs un to anonimizēšanu. Viesi arī apskatīja tiesas telpas, tiesas muzeju un tā krājumu, iepazīstot tiesas vēsturi un attīstību. Tika apmeklēta tiesas Lielā zāle, vēsturiskā skulptūra “Taisnība”, kā arī agrākā Senāta zāle.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
18. Maijs   •   16:52
Senāts vēršas Eiropas Savienības Tiesā un lūdz skaidrot negodīgas komercprakses izpratni
14. Maijs   •   17:39
Viltotas valsts valodas prasmes apliecības iesniegšana valsts iestādei tiek sodīta ar sabiedrisko darbu
14. Maijs   •   13:42
Trim apsūdzētajiem stājies spēkā notiesājošs spriedums bankomāta spridzināšanas lietā
13. Maijs   •   13:26
Zemgales apgabaltiesu arī turpmākos piecus gadus vadīs Juris Siliņš
12. Maijs   •   14:55
Satversmei neatbilst Jūrmalas lokālplānojuma normas, kas noteic zemes īpašumā pieļaujamo apbūves augstumu
AUTORU KATALOGS