JAUNUMI

2. Oktobris 2019   •   13:23

Valsts prezidents apstiprina Ordeņu kapitula sastāvu

Valsts prezidents Egils Levits atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 42. pantam apstiprina Ordeņu kapitula sastāvu, par tā kancleri ieceļot Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri Sarmīti Ēlerti.

Ordeņu kapitula locekļi būs: Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Andris Kronbergs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Gunda Vaivode, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Raimonds Graube, Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris un Viestura ordeņa lielkrusta komandieris Tālavs Jundzis, Atzinības krusta lielvirsniece Elita Kuzma un Atzinības krusta virsniece Dina Gailīte.

Ordeņu kapitula kancleru un locekļus Valsts prezidents ieceļ uz savu pilnvaru laiku.

Ordeņu kapitula sastāvā ir Ordeņu kapitula kanclers, kas apbalvots ar vismaz vienu no augstākajiem valsts apbalvojumiem, un seši Ordeņu kapitula locekļi – divi no apbalvotajiem ar Triju Zvaigžņu ordeni, divi no apbalvotajiem ar Viestura ordeni un divi no apbalvotajiem ar Atzinības krustu. Par Ordeņu kapitula kancleru un tā locekļiem var būt tikai Latvijas Republikas pilsoņi. Ordeņu kapituls kā koleģiāla institūcija valsts apbalvojumu lietu pārzināšanai Latvijas Republikā tika izveidots 1938. gadā.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
31. Jūlijs   •   08:46
Iestāde nevar bez brīdinājuma mainīt oficiālās saziņas kanālu, ja persona lūgusi turpināt sazināties noteiktā veidā
27. Jūlijs   •   15:10
Apkopota tiesu prakse lietās par nelikumīgu robežas šķērsošanu un personu nelikumīgu pārvietošanu
27. Jūlijs   •   14:53
Tieslietu akadēmijā ar vieslekciju uzstāsies profesors Pols Kreigs
22. Jūlijs   •   11:17
Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas progresu tiesiskuma stiprināšanā
15. Jūlijs   •   10:32
Stājas spēkā brīvības atņemšanas sods par migrantu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā
AUTORU KATALOGS