FOTO UN VIDEO

17. Februāris 2022 / 13:50

Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētājs Miķelis Zumbergs: Mūsdienu sabiedrībai pietrūkst cieņas un cilvēcības citam pret citu

Apgabaltiesu un Augstākās tiesas tiesnešu biogrāfiskās vārdnīcas “Latvijas tiesneši 1990–2020” prezentācijas pasākumā grāmatas sastādītājs Valters Ščerbinskis aicināja uz sarunu Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja vietnieku Madaru Plepi un Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāju Miķeli Zumbergu.

Atbildot uz jautājumu, kāds ir “jaunās paaudzes” tiesnesis, M. Plepis pauda viedokli, ka tiesnesis ir mērķtiecīgs, izzināt gribošs un inovatīvs. Bet uz aicinājumu pastāstīt, ko vēlētos lasīt līdzīgā grāmatā pēc 30 gadiem, M. Plepis domā, ka tajā noteikti būs sadaļa, kā tiesu sistēma mainījās Covid apstākļos – attīstījās tehnoloģijas, tiesas sēdi kļuva iespējams vadīt pat neatrodoties tiesas zālē un pārvarēt citus šā laika izaicinājumus. 

Savukārt M. Zumbergs pēc 30 gadiem par sevi gribētu lasīt, ka viņš ir kā miertiesnesis, kurš strīda izšķiršanā spēj atjaunot mieru starp abām pusēm. Viņaprāt, mūsdienu sabiedrībai pietrūkst cieņas un cilvēcības citam pret citu. Attiecības ir jākopj gluži kā zeme. “Stādi šodien un ceri, ka izaugs nākotnē,” teica M. Zumbergs.

6
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
22. Jūnijs / 12:00
PTAC padomi, izvēloties tūrisma pakalpojumus
22. Jūnijs / 10:55
No 1. jūlija sākas pakāpeniska pāreja uz konkurētspējīgāku atlīdzību valsts pārvaldē
22. Jūnijs / 10:51
Pilnveido iekšlietu nozares amatpersonu darba novērtēšanas procesu
22. Jūnijs / 10:50
Starptautiskā forumā spriedīs par tieslietu līderu atbildību mainīgajos apstākļos
21. Jūnijs / 09:47
Konkurentu savstarpēja komunikācija – ko drīkst un ko nedrīkst
AUTORU KATALOGS