AFIŠA

21. Marts 2022 / 12:10

Konkursā izraudzīsies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas nākamo vadītāju

Pirmdien, 21. martā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 4. aprīlim.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas:

  • nevainojama reputācija;
  • akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (maģistra grāds), vēlams sociālajās zinātnēs, tiesību zinātnēs vai vadības zinībās;
  • vismaz trīs gadu darba pieredze vadošā amatā;
  • vismaz trīs gadu profesionālā pieredze bērnu tiesību aizsardzības jomā;
  • zināšanas par bērnu tiesību aizsardzību un ar šo jomu saistītiem politikas plānošanas dokumentiem un normatīvajiem aktiem.

Tāpat no pretendentiem tiek sagaidītas zināšanas un izpratne par valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem, par administratīvo procesu, informācijas drošību un šo jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem. Nepieciešamas vismaz divu svešvalodu zināšanas, no kurām viena ir angļu valoda B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei. Pretendentiem jābūt ar labām stratēģiskās plānošanas, analītiskās, resursu plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu un atbildēs uz komisijas jautājumiem. Tāpat šajā kārtā pretendenti izklāstīs savu redzējumu par bērnu tiesību aizsardzības sistēmas attīstību un VBTAI vietu un lomu šajā sistēmā. Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks vērtētas pretendentu vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, pārmaiņu vadīšana, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. Ieņemot amatu, nākamais VBTAI vadītājs saņems mēnešalgu 2264 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas) un motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

Konkursa sludinājums publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un tiks publicēts Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, MK tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada labklājības ministrs Gatis Eglītis, tās sastāvā ir Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, labklājības ministra padomnieks juridiskajos jautājumos Artis Artūrs Brodiņš, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieces Diāna Jakaite un Elīna Celmiņa. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgu novērotāju tiks uzaicināts pārstāvis no nodibinājuma “Centrs Dardedze”.   

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
30. Septembris / 14:35
Nodod jaunai izskatīšanai krimināllietu apsūdzībā par valsts noslēpuma izpaušanu
30. Septembris / 14:26
Tieslietu padome pieņem vairākus ar tiesnešu karjeru saistītus jautājumus
30. Septembris / 12:47
Raidījumu ciklam “Zini savas tiesības!” trešā sezona
29. Septembris / 20:48
Tieslietu ministrs iesniedz virzīšanai Saeimā likumprojektu komunistiskā režīma nosaukumu pārdēvēšanai
29. Septembris / 17:03
Satversmes tiesa izbeidz tiesvedību lietā par normu, kas paredz pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu zemes piespiedu nomai
2 komentāri
AUTORU KATALOGS