JAUNUMI

19. Maijs 2022 / 16:13

Tiesībsargs rīkos diskusiju par bērnu un jauniešu līdzdalības nozīmi

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, plkst. 14.00–16.00 tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Bērnu labklājības tīklu rīkos tiešsaistes diskusiju par bērnu un jauniešu līdzdalības nozīmi "Ieklausies bērnos un jauniešos. Viņiem IR viedoklis!".

Šogad svinam 30 gadus, kopš Latvijā ir spēkā Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Bērnu tiesību konvencija. Konvencijā noteikti vairāki bērnu tiesību aizsardzības principi – bērna vislabāko interešu princips, diskriminācijas aizlieguma princips, bērna tiesības paust savu viedokli un tikt uzklausītam, kā arī bērna tiesības uz dzīvību un attīstību.

Diskusijas mērķis ir uzsvērt bērna līdzdalību jeb tiesības paust savu viedokli un tikt uzklausītam. Izglītības iestāžu pašpārvaldes un skolēnu padomes ir viena no zināmākajām bērnu un jauniešu līdzdalības formām. Liela nozīme līdzdalības prasmju apgūšanā un nostiprināšanā ir arī neformālajai izglītībai. Neformālā vidē bērniem un jauniešiem bieži vien ir vieglāk paust savu viedokli un pamanīt, ka pedagogi vai mentori viņos ieklausās. Līdzdalības veicināšana palīdz jauniešos attīstīt arī konfliktu risināšanas prasmes un veidot saskarsmi ar saviem vienaudžiem un pieaugušajiem.

Diskusijā piedalīsies organizācijas “Protests” jaunieši, Cēsu Jaunās skolas direktors Ivo Rode, neformālās izglītības pārstāve, kā arī pārstāvji no Tiesībsarga biroja un Latvijas Bērnu labklājības tīkla.

Aicinām diskusiju vērot tiešraidē Tiesībsarga biroja Facebook kontā un Youtube kanālā , kā arī Latvijas Bērnu labklājības tīkla Facebook kontā.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
22. Jūnijs / 12:00
PTAC padomi, izvēloties tūrisma pakalpojumus
22. Jūnijs / 10:55
No 1. jūlija sākas pakāpeniska pāreja uz konkurētspējīgāku atlīdzību valsts pārvaldē
22. Jūnijs / 10:51
Pilnveido iekšlietu nozares amatpersonu darba novērtēšanas procesu
22. Jūnijs / 10:50
Starptautiskā forumā spriedīs par tieslietu līderu atbildību mainīgajos apstākļos
21. Jūnijs / 09:47
Konkurentu savstarpēja komunikācija – ko drīkst un ko nedrīkst
AUTORU KATALOGS