JAUNUMI

28. Jūnijs 2022 / 15:04

KNAB izstrādājis praktisku informatīvo materiālu par korupcijas izpausmes veidiem un to atpazīšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izstrādājis praktisku informatīvo materiālu “Kā atpazīt korupciju”, kura mērķis ir sekmēt iedzīvotāju prasmes pamanīt pazīmes, kas var norādīt uz iespējamu koruptīvu rīcību. Šajā materiālā apkopoti piemēri un pazīmes, kas var liecināt par iespējamu korupciju dažādos līmeņos.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume: “Korupcija ir noziegums, kas var izpausties dažādos veidos, un visos gadījumos tas ir drauds gan valsts kopējai, gan iedzīvotāju individuālajai labklājībai. Korupcija izšķērdē nodokļu maksātāju naudu un izlaupa ierobežotos valsts budžeta līdzekļus, kā arī veicina iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzību. Tā kā sabiedrībai ir ļoti liela loma cīņā ar korupciju, KNAB aicina iedzīvotājus stiprināt savas prasmes atpazīt korupciju un aizdomu gadījumos nekavējoties sazināties ar KNAB.”

Korupcija ir slēpts noziedzīgs nodarījums, taču daudzos gadījumos līdzcilvēki, tostarp pildot amata pienākumus savās darba vietās vai īstenojot dažādus darījumus, var saskatīt aizdomīgas sakritības un pat pazīmes, kas var liecināt par valsts amatpersonu iesaisti korupcijā. Lai uzlabotu iedzīvotāju prasmes atpazīt korupciju, KNAB informatīvajā materiālā apkopojis piemērus, kā arī vispārīgas un specifiskas pazīmes iespējamai korupcijai šādos līmeņos: administratīvajā jeb ikdienas, politiskajā jeb augsta līmeņa, publisko iepirkumu, kā arī partiju finansēšanas jomā.

KNAB aicina iedzīvotājus būt drosmīgiem un neklusēt par iespējamiem korupcijas gadījumiem. Būtiski uzsvērt, ka savlaicīga ziņošana, par ziņošanas faktu neinformējot citas personas, paātrina nelikumīgo darbību atklāšanu un nepieciešamo pierādījumu iegūšanu, kā arī palielina iespējamību vainīgās personas saukt pie atbildības. Ziņot KNAB iespējams, zvanot uz iestādes uzticības tālruni 8000 20 70, sūtot informāciju elektroniski uz knab@knab.gov.lv, aizpildot ziņošanas formu iestādes tīmekļvietnē www.knab.gov.lv, vai arī lietojot mobilo lietotni “Ziņo KNAB”.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
5. Augusts / 13:04
Par Senātā izskatāmām lietām no 8. līdz 12. augustam
4. Augusts / 11:33
Tieslietu padome Doloresu Bamberi ieceļ par Rīgas pilsētas tiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāju
4. Augusts / 09:50
Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par Krievijai un Baltkrievijai noteiktajām sankcijām
3. Augusts / 12:21
Pieejams jaunāko Darba likuma grozījumu skaidrojums
2. Augusts / 13:16
Saeimas Ārlietu komisija paziņojumā atzīst Krieviju par terorismu atbalstošu valsti
AUTORU KATALOGS