JAUNUMI

23. Novembris 2022 / 14:22

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju vadīs Raimonds Bergmanis

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju vadīs Raimonds Bergmanis. Tā trešdien, 23. novembrī, savā pirmajā sēdē nolēma komisijas deputāti.

R. Bergmanis bija ievēlēts arī 12. un 13. Saeimā. Iepriekš darbojies Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā un Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru šodien deputāti ievēlēja Edvīnu Šnori, savukārt par sekretāru – Jāni Skrastiņu.

Komisijā strādās arī deputāti Jānis Dombrava, Ainars Latkovskis, Igors Rajevs, Aleksejs Rosļikovs, Uģis Rotbergs, Jana Simanovska, Edmunds Zivtiņš un Andrejs Vilks. Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārraudzībā ir nacionālās drošības, valsts aizsardzības, iekšlietu, korupcijas novēršanas jomas.

Komisijas priekšsēdētājs vienlaikus ir arī Nacionālās drošības padomes loceklis un piedalās valsts augstāko amatpersonu un institūciju vienotas darbības saskaņošanā nacionālās drošības jomā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
28. Novembris / 17:09
Tieslietu padome pilnveido tiesneša amata kandidātu atlases kārtību
28. Novembris / 17:07
Satversmes tiesa Satversmes simtgadi noslēdz ar desmitajām Sarunām par Latviju. Pieejams diskusijas ieraksts
28. Novembris / 10:01
Vietnē likumi.lv pievienoti 19 ES Tiesas spriedumi
28. Novembris / 10:00
Aicina piedalīties aptaujā par sabiedrības līdzdalības iespējām
26. Novembris / 10:45
Latvija vērtēs uzņēmumu faktisko īpašnieku publiskas pieejamības regulējumu
AUTORU KATALOGS