JAUNUMI

25. Janvāris 2023 / 09:21

Valdība atbalstījusi E-lietas otrā posma ieviešanu

24. janvārī Ministra kabineta sēdē valdība atbalstīja e-lietas otrā posma ieviešanu, kas paredz platformas koplietošanas risinājumu pilnveidošanu un jaunu E-lietas platformas koplietošanas risinājumu izstrādi.

E-lietas 2. posmā tiks pilnveidota standartizēta pieeja datu apmaiņai starp E-lietas platformā iekļautajām informācijas sistēmām, nodrošināti papildus tehniskie risinājumi, kas atvieglos institūciju darbu E-lietā, kā arī paplašinās sabiedrībai pieejamo elektronisko pakalpojumu klāstu.

Šajā posmā tiks pilnveidoti arī jau esošie pakalpojumi – informācijas iesniegšana, izmantojot elektroniskās veidlapas, lietas materiālu, tai skaitā prasības pieteikuma, iesnieguma vai sūdzības apskate, elektronisku nolēmumu saņemšana, paziņojums par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu un rēķinu apmaksa.

E-lietas 2. posmā iecerēta jaunu pakalpojumu izveidošana – maksāšanas paziņojumu apmaksa, ar tiesvedības gaitu saistīto izdevumu apmaksa,  videokonferences pieteikšana, iesniegumu iesniegšana prokuratūrai, lietas dalībnieku kalendārs, lietas dalībnieku apliecinājumi, kā arī valsts kompensācijas pieprasījums.

E-lietas 2. posma projektu īstenos Tiesu administrācija sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi, Valsts probācijas dienestu, Juridiskās palīdzības administrāciju. Projekts ietver arī Latvijas Republikas prokuratūras (Prokuratūra) informācijas sistēmas attīstības (ProIS) procesus. Tādējādi Prokuratūra E-lietas 2. posmā ir projekta īstenošanas partneris, bet E-lietas programmā tā īstenos savu projektu – "Prokuratūras informācijas sistēmas attīstība E-lietas 2. posms".

1
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
20. Marts / 15:13
Divpusējā dialoga ietvaros tiekas Satversmes tiesas un Nīderlandes Augstākās tiesas tiesneši
17. Marts / 14:08
Maksātnespējas jautājumu konsultatīvajā padomes sēdē prezentēti 2022. gada dati maksātnespējas jomā
17. Marts / 14:03
Ieceļ Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju un Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja vietniekus
17. Marts / 12:31
2022. gadā samazinājušies maksātnespējas procesa administratoru pārkāpumi  
17. Marts / 09:18
Valsts ieņēmumu dienests prettiesiski aprēķinājis nodokļus iedzīvotāju vietā
AUTORU KATALOGS