JAUNUMI

25. Janvāris 2023 / 15:08

Tieslietu padome atbalsta 2023. gada tiesu budžetu pieprasījumus

Trešdien, 25. janvārī, Tieslietu padome rakstveida procesā atbalstīja rajona (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas budžeta pieprasījumus šim gadam. 2023. gada tiesu budžeta galvenā prioritāte – tiesu darbinieku mēnešalgu paaugstināšana.

Tieslietu ministrijas iesniegtajā rajonu (pilsētu) tiesu un apgabaltiesu budžeta pieprasījumā plānotie kopējie izdevumi 2023. gadam ir ~87,7 miljoni eiro. Papildu līdzekļi tiek pieprasīti, lai paaugstinātu tiesu darbinieku mēnešalgas un segtu izdevumus par veselības apdrošināšanas polisēm, kā arī tiesas sēžu zāļu aprīkošanai ar moderniem tehniskiem līdzekļiem, darba vides un tiesas telpu uzlabošanai, tiesnešu pašpārvaldes institūciju darbības nodrošināšanai, informācijas sistēmu pilnveidei un centralizētā arhīva Jēkabpilī izveidei.

Savukārt Augstākās tiesas iesniegtajā budžeta pieprasījumā 2023. gadam kopējie izdevumi ir plānoti ~8,5 miljoni eiro. Papildu līdzekļi tiek pieprasīti prioritārajiem pasākumiem, lai uzturētu konkurētspējīgu Augstākās tiesas darbinieku atalgojuma sistēmu, nodrošinātu pilnvērtīgu veselības apdrošināšanu, izveidotu Tieslietu padomes mājaslapu, kā arī Latvijas prezidentūrai Eiropas Padomē 2023. gadā.

Saskaņā ar likumu „Par tiesu varu” Tieslietu padome sniedz viedokli par Augstākās tiesas un Tieslietu ministrijas sagatavotajiem tiesu budžeta pieprasījumiem. Tieslietu padomes viedoklis līdz ar budžeta pieprasījumiem tiek iesniegts Finanšu ministrijai.

Gala lēmumu par sagatavotajiem 2023. gada tiesu budžeta pieprasījumiem pieņems Saeima.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
23. Marts / 10:00
Saeima atbalsta grozījumus par autortiesībām un blakustiesībām digitālajā vienotajā tirgū
23. Marts / 09:03
Aprit 100 dienas, kopš iekšlietu ministra amatā strādā Māris Kučinskis
22. Marts / 17:03
Maksātnespējas kontroles dienests aicina uz informatīvo pasākumu maksātnespējas procesa administratoriem
22. Marts / 16:51
Saeima uzklausīs ikgadējo tiesībsarga ziņojumu
22. Marts / 16:41
KNAB rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret trim bijušajām Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonām
AUTORU KATALOGS