JAUNUMI

25. Janvāris 2023 / 15:26

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta Kristīnes Saulītes kandidatūru CVK priekšsēdētājas amatam

Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 25. janvārī, lēma izskatīšanai parlamentā virzīt lēmuma projektus par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja un komisijas locekļu ievēlēšanu.

CVK priekšsēdētājas amatam ir izvirzīta bijusī Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadītāja Kristīne Saulīte. Juridiskā komisija pārrunāja K.Saulītes līdzšinējo darba pieredzi, kā arī redzējumu par CVK turpmāko attīstību un dialoga stiprināšanu ar sabiedrību. Deputāti lēma atbalstīt K.Saulītes kandidatūru CVK priekšsēdētājas amatam.

Tāpat Juridiskā komisija sēdē uzklausīja un lēma CVK locekļu amatam atbalstīt frakciju izvirzītos kandidātus - Aldi Austeru, Ringoldu Balodi, Dzintru Kusiņu, Ritvaru Eglāju, Katarinu Ogorodņiku, Sanitu Stelpi-Segliņu un Baibu Veisu.

"Būtiski, lai Centrālajā vēlēšanu komisijā būtu cilvēki, kas pārstāv dažādus uzskatus un kurus virzījušas dažādas partijas. Centrālajai vēlēšanu komisijai ir jābūt institūcijai, par kuru nerodas šaubas, ka tā strādātu viena vai otra politiskā spēka labā," pauda Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins. Komisijas priekšsēdētājs atzīmēja, ka kandidāti ir izrādījuši gatavību risināt ar vēlēšanu procesu saistītos izaicinājumus, turklāt daļai no viņiem jau ir pieredze CVK darbā.

Likums "Par Centrālo vēlēšanu komisiju" nosaka, ka Saeima ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc sanākšanas izveido Centrālo vēlēšanu komisiju kā pastāvīgi darbojošos valsts institūciju.

Saskaņā ar likumu CVK sastāvā ir deviņi locekļi. Priekšsēdētāju un septiņus vēlēšanu komisijas locekļus ievēlē Saeima, bet vienu locekli – Augstākā tiesa savā plēnumā no tiesnešu vidus.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
20. Marts / 15:13
Divpusējā dialoga ietvaros tiekas Satversmes tiesas un Nīderlandes Augstākās tiesas tiesneši
17. Marts / 14:08
Maksātnespējas jautājumu konsultatīvajā padomes sēdē prezentēti 2022. gada dati maksātnespējas jomā
17. Marts / 14:03
Ieceļ Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju un Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja vietniekus
17. Marts / 12:31
2022. gadā samazinājušies maksātnespējas procesa administratoru pārkāpumi  
17. Marts / 09:18
Valsts ieņēmumu dienests prettiesiski aprēķinājis nodokļus iedzīvotāju vietā
AUTORU KATALOGS