JAUNUMI

16. Februāris 2023   •   16:49

Saeima: Konfiscētos transportlīdzekļus varēs ziedot Ukrainai

Saeima ceturtdien, 16. februārī, pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā. Tie paredz iespēju valstij piekritīgos transportlīdzekļus bez atlīdzības nodot Ukrainas valdības īpašumā – vispārējam atbalstam Ukrainas sabiedrībai. 

“Pašlaik dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus varam realizēt, pārdodot, nododot pārstrādei vai izjaukšanai rezerves daļās, tomēr redzam, ka esošajos apstākļos tie būtu noderīgs atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem,” atzīmēja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis. 

Noteikts, ka lēmumu par valstij piekritīgo transportlīdzekļu nodošanu katrā konkrētā gadījumā pieņems Ministru kabinets atbilstoši noteikumiem par kārtību, kādā valsts kustamo mantu nodod bez atlīdzības ārvalstu valdību un starpvalstu organizāciju īpašumā. Transportlīdzekļu nodošanas procesu plānots organizēt ar biedrības starpniecību, kura sadarbojas ar Ukrainas valdību un ir saņēmusi konkrētus lūgumus palīdzības sniegšanai, pausts likuma anotācijā. 

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
31. Jūlijs   •   08:46
Iestāde nevar bez brīdinājuma mainīt oficiālās saziņas kanālu, ja persona lūgusi turpināt sazināties noteiktā veidā
27. Jūlijs   •   15:10
Apkopota tiesu prakse lietās par nelikumīgu robežas šķērsošanu un personu nelikumīgu pārvietošanu
27. Jūlijs   •   14:53
Tieslietu akadēmijā ar vieslekciju uzstāsies profesors Pols Kreigs
22. Jūlijs   •   11:17
Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas progresu tiesiskuma stiprināšanā
15. Jūlijs   •   10:32
Stājas spēkā brīvības atņemšanas sods par migrantu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā
AUTORU KATALOGS