JAUNUMI

17. Novembris 2023 / 12:59

Tieslietu padome ieceļ divus jaunus tiesu priekšsēdētājus

Piektdien, 17. novembrī, Tieslietu padome tiesnesi Ievu Čudinu iecēla par Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāju un tiesnesi Līgu Ašitoku par Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāju. Abas tiesu priekšsēdētājas ieceltas amatā uz pieciem gadiem.

I. Čudina tiesneša amata pienākumus pilda jau 13 gadus - no 2010. gada ir Rīgas rajona tiesas tiesnese. 2022. gada 30. septembrī tiesnese iecelta arī Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja vietnieces amatā.

Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāja L.Ašitoka tiesneša amata pienākumus pilda kopš 2020. gada Vidzemes rajona tiesā. No 2021. gada ir Tieslietu padomes locekle.

Atbilstoši esošajai kārtībai Tieslietu padome pēc Rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka un tiesu nama priekšsēdētāja amata kandidātu izvērtēšanas komisijas atzinuma saņemšanas, lemj par kandidāta iecelšanu amatā.

Rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka un tiesu nama priekšsēdētāja amata kandidātu izvērtēšanas komisija sniedza atzinumu par abu tiesnešu piemērotību amatam.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
30. Novembris / 17:30
Satversmei atbilst pilsonības atņemšanas termiņa skaitījums gadījumos, kad persona pilsonības iegūšanas procesā rīkojusies negodprātīgi
30. Novembris / 16:16
Saeima ratificē konvenciju vardarbības izskaušanai pret sievietēm un ģimenē
30. Novembris / 15:22
Izdots rekordbiezs “Augstākās Tiesas Biļetens”
30. Novembris / 15:20
Tieslietu padomes Tiesu efektivitātes stiprināšanas darba grupa ziņos par paveikto
30. Novembris / 15:18
Publiskajai apspriešanai nodots interešu pārstāvības reģistra un deklarēšanas sistēmas noteikumu projekts
AUTORU KATALOGS