JAUNUMI

30. Septembris 2024   •   16:30

Rostokā norit 20. Baltijas jūras valstu ģenerālprokuroru konference
Foto no Latvijas Republikas prokuratūras arhīva

2024. gada 24.–25. septembrī Rostokā (Vācijas Federatīvā Republika) uz kopīgu tikšanos pulcējās Baltijas jūras valstu prokuratūru pārstāvji. Uz Rostoku bija devies arī ģenerālprokurors Juris Stukāns un Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Konferencē bija pārstāvētas kopumā deviņas valstis. Šī gada tikšanās galvenie jautājumi bija saistīti ar terorisma finansēšanas apkarošanu, tika apspriestas aktuālās problēmas kibernoziedzības apkarošanā, tāpat tikšanās dalībnieki pārrunāja arī jautājumus, kas skar noziedzīgu nodarījumu pret dabas vidi jomu.

Par Eiropas prokuratūras lomu cīņā pret nopietnu pārrobežu noziedzību un naudas atmazgāšanu ar savu prezentāciju uzstājās Eiropas prokuratūras galvenā prokurora vietnieks Andrēss Riters (Andrés Ritter).

Vērtējot konferences laikā pārrunātos jautājumus, secināms – lai gan visas Baltijas jūras valstis sastopas ar līdzīgiem izaicinājumiem, ir arī pietiekami daudz atšķirīgas pieredzes dažādu jautājumu risināšanā, kā rezultātā gūtas vērtīgas atziņas un zināšanas, kuras iespējams pielietot, lai vēl efektīvāk pilnveidotu darba procesus.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
23. Janvāris   •   13:40
Valsts prezidents Saeimai otrreizējai caurlūkošanai nodevis likumu “Grozījumi Kriminālprocesā un administratīvo pārkāpumu lietvedībā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanas likumā”
23. Janvāris   •   13:36
Senāts neskatīs deputātu savstarpēju strīdu par aizskarošiem izteikumiem Saeimā
22. Janvāris   •   11:47
Senāts skaidro, kā aprēķināms noilgums darbinieka prasījumiem pret darba devēju
21. Janvāris   •   10:36
Ģenerālprokurors aicina neizsludināt likuma grozījumus par kaitējuma atlīdzināšanu kriminālprocesā
19. Janvāris   •   15:36
Augstākās tiesas plēnumā aizvadītā gada darbu novērtē atzinīgi
AUTORU KATALOGS