Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Numura tēma

23. Janvāris 2018 /Nr.4 (1010)

Nekustamā īpašuma atbrīvošanas civilprocesuālais regulējums
6 komentāri
Jānis Lapsa
LU Juridiskās fakultātes pasniedzējs, ZAB “Kalniņa, Lapsa un partneri” zvērināts advokāts, Tieslietu ministrijas Civilprocesa likuma grozījumu pastāvīgās darba grupas dalībnieks 

Tiesu praksē ir daudz lietu par nekustamā īpašuma atbrīvošanu, kas pozitīva nolēmuma gadījumā rezultējas ar nepieciešamību veikt arī nekustamā īpašuma atbrīvošanu izpildu procesā. Daudzo lietu esamība tiesā ir izskaidrojama gan ar sabiedrības tiesisko apziņas līmeni par saistību izpildi, gan ar negodprātīgu procesa dalībnieku rīcību. Savukārt tiesas nolēmumu izpildes procesā jautājums par nekustamā īpašuma atbrīvošanu joprojām ir nesakārtots, ir daudz ...

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
21
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (6)
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Aivars
24. Janvāris 2018 / 23:09
0
ATBILDĒT
"Džerald, atkal Tu? :) "
Kas nu būtu runājis!
23. Janvāris 2018 / 15:57
16
ATBILDĒT
Tajā par laikā, autoram labi zināmais SIA “Foxstar” ar zvērināto tiesu izpildītāju J.Šubrovsku izsūta īrniekiem paziņojumus par jaunā īpašnieka ievešanu valdījumā. Veicot ievešanu valdījumā īpašnieka pārstāvis, tiesu izpildītājas un divu pašvaldības policistu klātbūtnē dzīvokļa durvīm nomainīja slēdzenes un lika īrniekiem pamest dzīvokli, tiesu izpildītājai aprakstot dzīvoklī esošo mantu. Tiesu izpildītājai tika uzrādīti spēkā esoši beztermiņa īres līgumi, kuri tika ignorēti.
Īrniekiem atbilstoši likuma Par dzīvojamo telpu īri 8. pantam ir likumīgas tiesības turpināt īrēt šo dzīvokli no jaunā īpašnieka. Ja nav tiesas sprieduma par īrnieku izlikšanu, īrniekus nedrīkst izlikt. Ja dzīvokli izmanto īrnieki ar spēkā esošu īres līgumu, tas ir saistošs arī nākamajam īpašniekam. Ievešana valdījumā šādos gadījumos nozīmē tikai to, ka jaunais īpašnieks drīkst apskatīt telpas, norakstīt skaitītāju rādījumus. Pēc tam viņam kopā ar tiesu izpildītāju jāatstāj telpas, lai netraucētu īrniekiem lietot dzīvokli. Pēc ievešanas valdījumā tiesu izpildītājam jāpārliecinās, ka jaunais īpašuma ieguvējs atstāj telpas kopā ar viņu.
"Likuma Par dzīvojamo telpu īri 8. pantā teikts: “Ja dzīvojamā māja vai dzīvoklis pāriet citas juridiskās vai fiziskās personas īpašumā, jaunajam īpašniekam ir saistoši iepriekšējā īpašnieka noslēgtie dzīvojamās telpas īres līgumi.” Kamēr ar jauno īpašnieku nav panākta vienošanās par citu īres maksu, īrnieks turpina maksāt to īres maksu, ko maksājis iepriekšējam īpašniekam.
Ņemot vērā to, ka īrnieks nav parādnieks Civilprocesa likuma izpratnē, tiesas izdotais izpildu raksts par jaunā īpašnieka ievešanu valdījumā attiecas tikai uz parādnieku (bijušo īpašnieku). Uz īrniekiem šis izpildu raksts neattiecas! Jaunais īpašnieks nedrīkst traucēt īrniekiem lietot dzīvojamo telpu vai radīt situāciju, lai īrnieks būtu spiests pamest dzīvojamo telpu. Iekļūšanu dzīvoklī var vērtēt kā likumīgu tikai tad, ja tā notiek saskaņā ar īrnieka gribu.
Magone > Kas nu būtu runājis!
24. Janvāris 2018 / 09:00
9
ATBILDĒT
Šis nu ir spilgts piemērs tam, ka īres tiesiskās attiecības nav sabalansētas -īrnieks drīkst visu, jaunais ieguvējs/īpašnieks -gandrīz neko.
Visvairāk izbrīnīja šādi teikumi: "Ievešana valdījumā šādos gadījumos nozīmē tikai to, ka jaunais īpašnieks drīkst apskatīt telpas, norakstīt skaitītāju rādījumus. Tiesas izdotais izpildu raksts par jaunā īpašnieka ievešanu valdījumā attiecas tikai uz parādnieku (bijušo īpašnieku). Uz īrniekiem šis izpildu raksts neattiecas!"
Nē, ievešana valdījumā nozīmē, ka jaunais ieguvējs drīkst lietot telpas un tajās dzīvot. Kopā ar īrniekiem.
Es būtu rīkojusies tāpat -izliktu ārā ar visām parpalām! Lai pēc tam sniedz sūdzības un prasības pieteikumus. Ja likumdevējs nevar jautājumu sakārtot, tad nekas cits neatliek.
No labiem īrniekiem neviens neatbrīvosies. No īrniekiem gribēs atbrīvoties tikai tad, ja viņi nemaksā tirgus cenai atbilstošu īres maksu. Un, ja tas tā ir, tad man nav saprotams, kādēļ likumdevējs to pieļauj. No neatkarības pasludināšanas jau tik daudz gadu pagājis un šim jautājumam jau sen bija jābūt sakārtotam.
Jums ir problēmas? Nieki! Tās atrisinās SIA "Arvik" > Magone
24. Janvāris 2018 / 10:22
3
ATBILDĒT
(piedāvājam goblinu servisu)
Magone > Jums ir problēmas? Nieki! Tās atrisinās SIA "Arvik"
24. Janvāris 2018 / 15:35
5
ATBILDĒT
Paldies. Šāda "goblinu servisa" izveide ir vēl viens apliecinājums tam, ja likumdevējs nerīkojas, tad ir jāmeklē alternatīvi risinājumi.
Magone
23. Janvāris 2018 / 09:57
9
ATBILDĒT
Vēl viens liels paldies par rakstu! Patīk man Jūsu domu gājiens. Visnotaļ atbalstāms. Katrā ziņā šis īres un nomas tiesisko attiecību lauciņš ir nopietni revidējams, jo pašreizējais regulējums ir ļoti neapmierinošs.
visi numura raksti
Tieslietu ministrija
Numura tēma
Šābrīža aktualitātes nacionālajā un pārrobežu civilprocesā
2017. gada 7. un 8. decembrī norisinājās ikgadējā tiesību zinātnieku un praktiķu konference "Civilprocess – Latvijas un pārrobežu regulējuma aktuālie problēmjautājumi", ko Tieslietu ministrija sadarbībā ar Tiesu administrāciju ...
Gvido Zemribo
Numura tēma
Likums “Par tiesu varu” un civilprocesuālā likumdošana
Viktorija Jarkina
Numura tēma
Acīmredzami pareizs nolēmums vai tajā ietvertais lietas iznākums kā pamats atteikumam ierosināt kasācijas tiesvedību
1 komentāri
Daina Ose
Numura tēma
Saīsinātie spriedumi Latvijas civilprocesā
Inga Kačevska
Numura tēma
Briseles I bis regula un pagaidu pasākumi starptautiskā šķīrējtiesas procesā
AUTORU KATALOGS