Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

6. Novembris 2019 / 14:04

Senatore Aija Branta piedalās Eiropas Tiesnešu konsultatīvās padomes 20. gadadienas pasākumos Strasbūrā

6.-8. novembrī Strasbūrā notiek Eiropas Tiesnešu konsultatīvās padomes (CCJE) 20. plenārsēde un CCJE 20. gadskārtai veltīta svinīgā konference. Tajā piedalās Augstākās tiesas senatore Aija Branta, kas ir Latvijas pārstāve CCJE.

Plenārsēdē dalībnieki sniegs ziņojumus par pasākumiem, kuros piedalījušies kā CCJE pārstāvji un prezentējuši CCJE darbu. Tiks apspriests CCJE jaunākais viedoklis Nr.22 „Tiesnešu palīgu loma”.

Plenārsēdē lems par CCJE prezidenta un viceprezidenta iecelšanu 2020. gadam, tiks iecelti arī CCJE biroja locekļi 2020. un 2021. gadam, kā arī apspriesti citi ar darba organizēšanu saistīti jautājumi.

Svinīgā ceremonija par godu CCJE 20. gadadienai norisināsies 8. novembrī. To vadīs un ievadvārdus teiks CCJE prezidents un Horvātijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Duro Sessa. Plānota viedokļu apmaiņa tādos jautājumos kā Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakse attiecībā uz tiesnešu neatkarības situāciju, CCJE ieguldījums Eiropas Cilvēktiesību tiesas darbā un atziņās.

Eiropas Tiesnešu konsultatīvo padomi (CCJE) 2000. gadā nodibināja Eiropas Padomes Ministru komiteja. CCJE galvenais uzdevums ir stiprināt Eiropas tiesnešu lomu tiesiskās valstīs. CCJE ir padomdevēja institūcija jautājumos par tiesnešu neatkarību, objektivitāti un kompetenci, tā akcentē tiesu varas būtisko lomu demokrātiskā sabiedrībā. CCJE ir pirmā institūcija starptautiskā organizācijā (Eiropas Padomē), kuras sastāvā ir tikai tiesneši, līdz ar to tā ir unikāla Eiropas līmeņa institūcija.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
25. Maijs / 15:06
Aptauja par šķīrējtiesu darbu
25. Maijs / 10:32
Par parādu atgūšanu no pabalstiem
22. Maijs / 07:41
Rīgas pilī tiesneša zvērestu Valsts prezidentam dod tiesneses Līga Cielava un Guna Troika
21. Maijs / 16:56
Saeima konceptuāli atbalsta likumprojektu parādu atgūšanas atvieglošanai par mājas pārvaldīšanas izdevumiem
21. Maijs / 13:56
Ģirģens: Informāciju par rīcību draudu situācijā iedzīvotāji saņems mobilajā telefonā
AUTORU KATALOGS