Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

14. Oktobris 2020 / 16:02

Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdē pārrunā būtiskus finanšu un epidemioloģiskās drošības jautājumus

Trešdien, 14. oktobrī, Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdē tieslietu ministrs Janis Bordāns ar reliģisko savienību (baznīcu) vadītājiem pārrunāja vairākus reliģiskajām organizācijām būtiskus jautājumus, kā arī sniedza skaidrojums par jaunajiem ierobežojumiem, kas skar arī reliģisko organizāciju darbību, saistībā ar infekcijas slimības Covid-19 izplatību.  

Sēdes laikā tika apspriesta līdzšinējā sadarbība ar Valsts ieņēmumu dienestu, izstrādājot metodiku grāmatvedības kārtošanai. Vienlaikus tika aktualizēts jautājums par nepieciešamību vairot izpratni gan valsts pārvaldes pusē par reliģisko organizāciju darbības specifiku, gan arī nepieciešamību precizēt normatīvo regulējumu, lai tas nodrošinātu adekvātu to piemērošanu un neveicinātu likumpārkāpumus grāmatvedības jomā reliģiskajās organizācijās. Sanāksmes laikā Valsts ieņēmumu dienests apliecināja gatavību turpināt līdz šim izveidojušos sadarbību ar reliģiskajām organizācijām, kā arī tika aicināts pārdomāt iespēju organizēt vairākus tematiskus vebinārus tieši reliģiskajām organizācijām.  

Sēdē tika diskutēts par sakrālā mantojuma saglabāšanas programmā pieejamo un plānoto finansējumu, uzsverot, ka reliģiskās organizācijas apzinīgi veic remontdarbus, kas saistīti ar ēku restaurāciju. Pārrunātas atbalsta iespējas sakrālā mantojuma saglabāšanas nodrošināšanā, piešķirot papildus finansējumu, jo Covid-19 ietekmē ir samazinājušās baznīcu iespējas finansēt baznīcu glābšanu un restaurāciju. 

Sēdes dalībnieki apmainījās ar pieredzi saistībā ar valsts sniegto atbalstu reliģisko savienību (baznīcu) personālam, atzīmējot pozitīvo sadarbību no visām iesaistītajām pusēm, vienlaicīgi atzīmējot tās lietas, kas prasa zināmu pilnveidi.   

No sēdes dalībniekiem tika saņemti arī priekšlikumi juridiskajam risinājumam, lai saglabātu Satversmē noteikto ģimenes institūtu, vienlaicīgi nodrošinot tiesības cilvēkiem, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā.  

Reliģisko savienību (baznīcu) vadītāji iepazīstināja tieslietu ministru ar jautājumiem, kas prasa neatliekamu risinājumu, proti, reliģiskajām organizācijām noteiktās gada pārskata sagatavošanas kārtības pārskatīšana, jautājuma par ziedojumu aplikšanu ar nodokļiem izvērtēšana, garīgā personāla ienākumu un valsts sociālās apdrošināšanas problemātika u.c.  

Sēdē dalībnieki uzsvēra veiksmīgo sadarbību baznīcu darbībai pandēmijas apstākļos. Tāpat arī tika  precizēti dievkalpojumu apmeklēšanas noteikumi. 

Visi sēdes dalībnieki piekrita uzturēt ciešu komunikāciju un sadarbību, lai turpinātu sekmīgi risināt jautājumus, kas skar reliģisko organizāciju darbību.  

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu pieteikto jautājumu izskatīšanu, sēdē tika pieaicināti un piedalījās ģenerālprokurors, Valsts ieņēmumu dienesta, Kultūras ministrijas un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji. 

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
21. Oktobris / 16:15
Visās reliģiskajās organizācijās stingri jāievēro distancēšanās, mutes un deguna aizsegu lietošanas un citas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības
21. Oktobris / 15:50
Mācības Luminor bankas darbiniekiem par dokumentu un parakstu viltojumu atklāšanu
21. Oktobris / 08:40
Projekta "Nacionālās kriminālizlūkošanas infrastruktūras un sistēmas izveide" īstenošana un sasniegtie rezultāti
21. Oktobris / 08:34
Uz diviem gadiem palielinās Senāta Administratīvo lietu departamenta tiesnešu skaitu
21. Oktobris / 08:32
Izveido tiesnešu amata kandidātu atlases komisiju
AUTORU KATALOGS