Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

AFIŠA

5. Novembris 2020 / 09:08

Trauksmes celšanas nākotni Latvijā palīdzēs veidot ārvalstu eksperti starptautiskā konferencē

5. un 6. novembrī ikviens interesents ir aicināts tiešsaistē sekot līdzi konferences “Trauksmes celšana: nākamais līmenis” norisei. Konferencē piedalīsies kā pašmāju, tā arī starptautiskie eksperti, trauksmes cēlēji un viņu atbalstītāji.

Konferences pirmajā dienā dalībnieki fokusēsies uz ziņošanas kanālu izveidi un darbību valsts sektorā, trauksmes cēlēju konsultāciju un aizsardzību, un trauksmes celšanas gadījumu izmeklēšanas modeļu salīdzinājumu. Līdztekus Valsts kancelejas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts vides dienesta, Tieslietu ministrijas, Juridiskās palīdzības administrācijas, Valsts darba inspekcijas, Iepirkumu uzraudzības biroja un citu iestāžu ekspertiem un kontaktpersonām trauksmes celšanas jautājumos, konferencē piedalīsies arī ārvalstu eksperti. To vidū būs Eiropas Komisijas Tiesiskuma un patērētāju ģenerāldirektorāta, Lietuvas Ģenerālprokuratūras un Francijas tiesībsarga pārstāvji, kā arī Nīderlandes “Trauksmes cēlēju mājas” priekšsēdētājs.

Par atbalstu, ko organizācijas, iestādes un mediji var sniegt trauksmes cēlējiem, otrajā dienā diskutēs ASV vēstnieks Latvijā, Nīderlandes vēstnieks Latvijā, “Transparency International” Lietuvas nodaļas vadītājs, ASV “Government Accountability Project” juridiskais direktors, Igaunijas “Ekspress Meedia” pētnieciskais žurnālists un Serbijas pētnieciskās žurnālistikas izdevuma “Pistaljka” galvenais redaktors.,

Savā pieredzē dalīsies arī viens no zināmākajiem Norvēģijas trauksmes cēlējiem ar stāstu “Kurmis Siemens!”. Savu dalību apstiprinājuši arī Rīgas domes un “Swedbank” pārstāvji, lai veicinātu izpratni par iekšējās trauksmes celšanas sistēmas priekšrocībām iestādēs un uzņēmumos.

Konferences “Trauksmes celšana: nākamais līmenis” programma.

Konferenci “Trauksmes celšana: nākamais līmenis” tiešraidē 5. un 6. novembrī no plkst. 9.00 varēs vērot Ministru kabineta Youtube.com kanālā, Valsts administrācijas skolas tīmekļvietnē un biedrības “Sabiedrība par atklātību - Delna” tīmekļvietnē.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
22. Janvāris / 15:16
Noslēgusies Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amata kandidātu atlases ceturtā kārta
22. Janvāris / 13:17
Disciplinārtiesa negroza lēmumu par amatalgas samazināšanu tiesnesei
22. Janvāris / 12:36
Efektīvāk vērsīsies pret autortiesību pārkāpumiem digitālajā vidē
22. Janvāris / 10:04
Aicina juristus piedalīties aptaujā par profesionālās informācijas avotiem
21. Janvāris / 21:47
Līdz 7. februārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai
AUTORU KATALOGS