JAUNUMI

1. Decembris 2021 / 16:52

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem divpadsmit advokātu zvērestu

Augstākās tiesas priekšsēdētājs 1. decembrī pieņēma divpadsmit Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.

Zvērinātu advokātu rindas papildina Anda Staltmane, Artūrs Parfjonovs, Toms Krūmiņš, Ilona Kaļinovska, Aija Kreicberga, Paula Kreicšteina, Andris Nurenbergs, Liene Šķiņķe, Laura Skrīvere-Zvejsalniece, Zanda Frišfelde, Laura Ozola un Andris Vilisons.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs uzsver, ka tiesa un advokāti strādā vienam mērķim – tiesiskuma nodrošināšanai, un šī mērķa sasniegšanā aicina uz veselīgu, cieņpilnu dialogu.

Novēlot jaunajiem advokātiem veiksmīgu, radošu un panākumiem bagātu profesionālo darbību, Augstākās tiesas priekšsēdētājs pauda cerību, ka, ja nu kādreiz gadās nonākt smaga lēmuma krustceļā, atgriešanās pie šā zvēresta, pie tā jēgas pārdomāšanas vienmēr palīdzēs advokātam rast pareizo atbildi.

Trīs advokātiem zvēresta pieņemšana notika attālināti saziņas platformā Zoom, un viņi zvērestu parakstīja ar drošu elektronisko parakstu. Pārējiem zvēresta pieņemšana notika klātienē, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības. Katrs advokāts zvērestu deva individuālā laikā, un kopīgās uzrunas vietā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs katram pasniedza apsveikuma rakstu, sveicot jauno advokātu ar pievienošanos tiesu sistēmai piederīgo personu lokam.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likumu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

1
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
24. Janvāris / 18:33
CVK reģistrē parakstu vākšanai grozījumus Satversmē, kas rosina samazināt nepieciešamo parakstu skaitu likumu un tautas nobalsošanas ierosināšanai
24. Janvāris / 18:28
Prokurors iesniedz kasācijas protestu tā dēvētās Digitālās televīzijas krimināllietā
24. Janvāris / 14:23
Rīgas apgabaltiesa atzīst par tiesisku un pamatotu Ekonomisko lietu tiesas lēmumu par vairāk nekā 1,9 miljonu eiro atzīšanu par noziedzīgi iegūtiem
24. Janvāris / 12:19
Samazinājies Senātā neizskatīto lietu atlikums
24. Janvāris / 12:15
Aizvadīts Krišjāņa Kariņa valdības trešais gads
AUTORU KATALOGS