Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

7. Aprīlis 2021 / 15:40

Apmierina virsprokurora protestu lietā par fiziskās personas maksātnespējas procesa izbeigšanu

Latvijas Republikas Augstākā tiesa (turpmāk – Senāts) 2021. gada 31. martā apmierinājis Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurora protestu lietā, kurā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesis nepamatoti atzina, ka Maksātnespējas likumā noteiktajā termiņā nav pieteicies neviens kreditors un tāpēc fiziskās personas maksātnespējas process ir izbeidzams.

Minētajā lietā kreditors savu prasījumu administratoram bija iesniedzis, pārkāpjot Maksātnespējas likuma 73. panta pirmajā daļā noteikto viena mēneša termiņu, bet iekļāvās Maksātnespējas likuma 141. panta pirmajā daļā noteiktajā sešu mēnešu termiņā, skaitot no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu.

Minētajā lietā Senāts atzina, ka galīgo bankrota procedūras izmaksu sarakstu ir iespējams objektīvi sastādīt tikai pēc tam, kad administrators ir izpildījis viņam Maksātnespējas likuma 137. panta 3. punktā uzlikto pienākumu – apzināt parādnieka mantu un saistības pēc fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas un bankrota procedūras uzsākšanas. Gadījumā, ja administratoram nav iesniegts neviens kreditora prasījums un vēl nav pagājis Maksātnespējas likuma 141. panta pirmajā daļā noteiktais sešu mēnešu termiņš, administratoram nav tiesiska pamata sastādīt galīgo bankrota procedūras izmaksu sarakstu, tādējādi saīsinot likumā noteikto termiņu. Līdzīgi nav iespējams sastādīt arī Maksātnespējas likuma 73. panta otrajā daļā minēto kreditoru prasījumu apmierināšanas plānu, iekams nav pieteicies neviens kreditors. Līdz ar to tiesai, izlemjot parādnieka pieteikumu par fiziskās personas bankrota procedūras un maksātnespējas procesa izbeigšanu sakarā ar kreditoru prasījumu neesamību un dodot savu vērtējumu tam, vai beidzies Maksātnespējas likuma 141. panta pirmajā daļā noteiktais kreditoru prasījumu iesniegšanas termiņš, vienmēr jāpārliecinās, vai ir pagājuši seši mēneši, skaitot no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu.

Līdz ar to Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneša 2019. gada 13. februāra lēmums ticis atcelts un lieta nodota jaunai izskatīšanai. 
 

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
18. Maijs / 16:20
Piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas likumprojekts – racionāls risinājums
18. Maijs / 15:51
Apstiprina papildu atvieglojumus vakcinētām personām
18. Maijs / 14:05
Mediji bez maskām: TM virza pirmos ierobežojumu atvieglojumus vakcinētām personām
18. Maijs / 10:44
Būvniecības likumā noteikta skaidra katra būvniecības procesa dalībnieka atbildība
17. Maijs / 16:04
Satversmes tiesas tiesneši ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi Mārtiņu Mitu pārrunā tiesu judikatūras aktualitātes
AUTORU KATALOGS