JAUNUMI

1. Decembris 2022 / 12:57

Augstākajā tiesā pieredzes apmaiņas vizītē Helsinku Apelācijas tiesas pārstāvji

Trešdien, 30. novembrī, Augstāko tiesu apmeklēja Helsinku Apelācijas tiesas pārstāvji. Pieredzes apmaiņas vizīti organizēja Rīgas apgabaltiesa.  

Augstākajā tiesā Somijas kolēģi tikās ar Krimināllietu departamenta tiesnesi Irīnu Jansoni un Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāju Anitu Zikmani.

Somijas kolēģi tika iepazīstināti ar vispārīgo informāciju par Augstāko tiesu un tās darbu, komunikāciju un atziņu par tiesas nolēmumiem izplatīšanu. Īpaši viesus interesēja tiesas priekšsēdētāja aktīva dalība lietu izskatīšanā, administratīvo lietu izskatīšana un īpašās pārsūdzības procedūras.

Tiesnese Irīna Jansone izskaidroja lietu izskatīšanas īpatnības Senātā, kā arī iepazīstināja Somijas kolēģus ar kārtību, kādā kļūst par senatoru.

Helsinku Apelācijas tiesas pārstāvji izstaigāja arī vēsturisko Tiesu pili, apskatot muzeju, izzinot tiesas vēsturi. Vizītes ietvaros apmeklēta arī Prokuratūra, Ekonomisko lietu tiesa un Rīgas apgabaltiesa.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
27. Janvāris / 10:45
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere viesojas Ekonomisko lietu tiesā
27. Janvāris / 10:43
Apstiprināti Valsts probācijas dienesta plānotā projekta specifiskie iesnieguma vērtēšanas kritēriji
27. Janvāris / 10:41
Atstāj negrozītu notiesājošo spriedumu krimināllietā saistībā ar kokvilnas kravas piesavināšanos
26. Janvāris / 15:47
Tieslietu ministre piedalīsies Eiropas Savienības tieslietu un iekšlietu ministru neformālajā sanāksmē
26. Janvāris / 15:10
Patērētāju tiesību aizsardzība: Google apņemas sniegt patērētājiem skaidrāku un precīzāku informāciju, lai ievērotu ES noteikumus
AUTORU KATALOGS