FOTO UN VIDEO

26. Maijs 2023 / 13:40

Konferencē diskutēts par korekcijas dienestu personāla izaicinājumiem tagad un nākotnē
Tieslietu ministrija

Šodien, 26. maijā, Rīgā noslēdzas divu dienu starptautiska konference korekcijas dienestu speciālistiem “Nākotnes kompetences nākotnes cietumiem”.

Konferences ietvaros gan Latvijas, gan ārvalstu korekcijas dienestu speciālisti dalījās pieredzē par korekcijas dienestu personāla izaugsmes jautājumiem.

Latvijā šobrīd norit darbi pie divu būtisku būvniecības objektu īstenošanas – jaunā Liepājas cietuma, kā ar Mācību centra korekcijas ēkas būvniecības. Jauna infrastruktūra vienlaikus nozīmē arī nepieciešamību iestāžu personālam pielāgoties, pieņemt jauno un elastīgi reaģēt uz notiekošo, līdz ar to svarīgi turpināt pilnveidot savas kompetences, lai korekcijas dienestu esošie un bijušie klienti, kā arī sabiedrība kopumā spētu turpmāk mijiedarboties.

Konferencē ārvalstu pārstāvji dalījās pieredzē par to, cik būtiski sodu izpildes ikdienas darbā gan ar kolēģiem, gan likumpārkāpējiem ir izmantot sociālās un savstarpējās saziņas prasmes. Tāpat konferencē tika gūts apstiprinājums, ka korekcijas dienestu personālam arvien vairāk savā ikdienā būs jāizmanto digitālās un citas tehnoloģijas, kas ļaus personāla resursus vairāk novirzīt kvalificētai notiesāto resocializācijas nodrošināšanai, saglabājot cilvēciskos kontaktus.

Konferencē diskutētie jautājumiem liecina par Latvijas korekcijas dienestu sistēmas briedumu un personāla gatavību strādāt, attīstīties un pielāgoties jauniem, neviennozīmīgiem risinājumiem resocializācijas procesā tagad un nākotnē.

Konference organizēta Norvēģijas grantu programmas "Korekcijas dienesti" ietvaros. Tajā piedalījās pārstāvji no Norvēģijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Rumānijas un Latvijas.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
26. Februāris / 17:12
Šogad Notāru dienu fokusā – iedzīvotāju juridiskā pratība un darījumu drošība digitālajā laikmetā
26. Februāris / 17:09
"Latvijas sabiedriskā autobusa" strīdā par transporta pakalpojumu sniegšanu Ventspilī administratīvā tiesa vēršas EST
26. Februāris / 15:30
Dezinformācijas regulējumam veltīta izdevuma prezentācija un diskusija RJA 1. martā plkst. 10.00
26. Februāris / 13:59
KNAB veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā
26. Februāris / 13:08
Satversmes tiesa rīko konferenci par nacionālo, starptautisko un Eiropas Savienības tiesību harmonisku mijiedarbību
AUTORU KATALOGS