JAUNUMI

25. Jūnijs 2024 / 16:22

Biedrībām un nodibinājumiem turpmāk būs jānorāda savas darbības jomas

25. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādātās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos "Biedrību un nodibinājumu klasificēšanas noteikumi", kas paredz biedrībām un nodibinājumiem atklāt savas darbības jomas. Paredzēts, ka biedrības un nodibinājumi darbības jomas norādīs Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā, iesniedzot gada pārskatu.

Izmaiņas paredz biedrībām un nodibinājumiem piedāvāt 22 darbības jomas (kā arī darbības joma "citur neklasificēta darbības joma") klasifikatorā, no kurām būs iespējams izvēlēties ne vairāk kā piecas jomas. Klasifikatora mērķis ir iegūt visaptverošu pārskatu par nevalstisko organizāciju sektoru kopumā, lai varētu izdalīt, analizēt biedrības un nodibinājumus, to darbības jomas, saimnieciskās darbības aktivitātes, kā arī finanšu un citus rādītājus.

Biedrībām un nodibinājumiem būs pienākums nodrošināt, ka norādītā darbības joma atbilst statūtos norādītajam darbības mērķim. Atbilstošas informācijas norādīšana ir svarīga, lai finanšu institūcijām (piemēram, bankām) vai uzraugošajām institūcijām (piemēram, VID) nerastos šaubas par organizācijas veiktajiem finanšu darījumiem.

Jaundibināmās biedrības un nodibinājumi pirmreizēji darbības jomu ierakstīšanai reģistrā pieteiks, iesniedzot Uzņēmumu reģistrā (UR) pieteikumu par biedrības ierakstīšanu reģistrā. Savukārt, ja biedrība vai nodibinājums vēlas ierakstu par biedrības darbības jomu aktualizēt citā laikā, kas atšķiras no gada pārskata iesniegšanas brīža, iesniedzams attiecīgs pieteikumus UR, un par ieraksta izdarīšanu maksājama valsts nodeva.

Turpmākās biedrību un nodibinājumu darbības jomas pieejamas šeit. Noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
23. Jūlijs / 15:41
Tieslietu ministrija rada rīku noziegumos cietušo atbalsta saņemšanas ceļa atvieglošanai
23. Jūlijs / 14:49
Tieslietu padome precizē rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas tiesneša amata kandidātu atlases kārtību
23. Jūlijs / 13:40
Senāts izceļošanas aizliegumu atzīst par pamatotu un tiesisku
22. Jūlijs / 15:22
Septembrī notiks konference par konkurences tiesību pārkāpumu izraisītajiem zaudējumiem
22. Jūlijs / 15:18
Ierosināta lieta par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanu
AUTORU KATALOGS