Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

24. Marts 2015 /Nr.12 (864)

Lietu nodošanas regulējuma pozitīvie un negatīvie aspekti
2 komentāri
Irēna Kucina
Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos, LU Juridiskās fakultātes docente  

2014. gada 4. janvārī spēkā stājās grozījumi Civilprocesa likums (turpmāk – CPL), tajā iekļaujot jaunu normu – 32.1 pantu par tiesvedībā pieņemtās lietas nodošanu citai tiesai lietas ātrākas izskatīšanas nodrošināšanai. Saskaņā ar CPL pārejas noteikumu 73. punktu šai normai ir pagaidu raksturs un tā zaudēs spēku 2016. gada 31. decembrī.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
1
0
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jackpot
24. Marts 2015 / 15:22
0
ATBILDĒT
Raksts, bez šaubām, aktuāls un varētu pat apgalvot, ka lietu sadale ir labs risinājums, ja vien:
a) tiesas sastāva darbinieks uz manu jautājumu - vai civillietā Nr._____ (kas no Rīgas pārdalīta uz Ludzu) ir iesniegti jauni/papildus pierādījumi vai saņemta kāda cita būtiska informācija lietas ietvaros - sniegtu kaut informatīvi primitīvu atbildi (ir/nav), nevis atcirstu, lai es braucu uz Ludzas tiesu un iepazīstoties klātienē, jo pa telefonu šādu informāciju persona neesot tiesīga sniegt.
b) videokonfereņču nodrošināšana tik tiešām eksistētu visās tiesās ne tikai uz "papīra" bet arī praktiski.
c) tiesās pastāvētu mehānisms, kas ļautu vismaz attālināti iepazīties ar lietas materiāliem (piem., tiesā iesniegto dokumentu elektronizācija)

ja šīs minētās lietas darbotos, nešaubos, ka lietu izskatīšanas termiņi saruktu uz pusi.
Alberta ielas bruģis > Jackpot
26. Marts 2015 / 10:00
0
ATBILDĒT
Redz, lauku tiesās, līdzīgi kā vairumā Rīgas tiesu apgabala tiesās, stājoties darbā tiesas darbiniekam liek iekalt no galvas mantru, ko tam jāatceras arī 2:00 naktī, ja tiesnesis ierodas pie viņa dzīvesvietā. Un tā ir:
1. Tev nebūs ņemt kukuli;
2. Tev nebūs apšaubīti tiesneša un tiesneša palīga uzdotos uzdevumus;
3. Tev nebūs pa telefonu teikt jelkādu informāciju par lietas materiāliem;
4. Tev nebūs teikt nevienam jelkādu informāciju par tiesneses domām attiecībā uz kādu jautājumu.

Tiesas sēžu sekretārs, pēc 3 mēnešu ilga darba pie minēto punktu iekalšanas no galvas, var kanidēt, ka viņa darba līgums tiks pārslēgts uz nenoteiktu laiku, kas nozīmē, ka tas pilnvērtīgi sāks ceļu temīdas zemākajāka kastā kā staigājošs rīks. Tādējādi tiesas sēžu sekretārs pa telefonu vienīgais ko var pateikt, ir: "šādu informāciju mēs pa telefonu nesniedzam", tādējādi novēršot no sevis dusmīgo, dziļo un nemiera pilno tiesneša palīga acu skatienu, kas ik uz soļa kontrolē, ko viņa neapdomīgais un neko nesprotošais kārtējais sekretārs tūlīt salaidīs dēlī.

Un vispār, pareizi jau ir, pasakot pa telefonu, ka lietas materiālos pēc tā un tā datuma ir iesniegti vēl prasītāja papildus pierādījumi, var tik ļoti aizskart kāda lietas dalībnieka intereses, ka šāda tiesas darbinieka rīcība būtu kvalificējama kā neatbilstoša.
visi numura raksti
Laila Medina, Jānis Ābols
Skaidrojumi. Viedokļi
Civilprocesa aktuālie jautājumi
Pagājušā gada izskaņā Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti rīkoja tiesību zinātnieku un praktiķu konferenci par civilprocesa aktuālajiem jautājumiem. Tādējādi konferencē dažādu jomu ...
Daina Ose
Skaidrojumi. Viedokļi
Personas tiesības uz tiesas pieejamību saīsināto nolēmumu kontekstā

Laikā, kad sabiedrība pieprasa ātru procesu civiltiesisko strīdu risināšanai, ir jāizvērtē tiesas nolēmuma kā procesuālā dokumenta satura struktūra.

16 komentāri
Mārcis Krūmiņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Lietas dalībnieku tiesību un pienākumu interpretācijas iespējas civilprocesā
Viktorija Jarkina
Skaidrojumi. Viedokļi
Civilprocesa likuma 30.4 nodaļa: teorija un prakse
Šajā publikācijā autore pieskarsies dažām problēmām, kas daļēji pārklājas ar reiderisma negatīvo seku apkarošanu civilprocesuālajā jomā. Publikācijas mērķis ir ieskicēt praksē konstatētās problēmas Civilprocesa likuma 30.4 ...
1 komentāri
Olavs Cers
Skaidrojumi. Viedokļi
Maksātnespējas process civilprocesā
Raksta mērķis ir vērst uzmanību uz vairākām civilprocesa nepilnībām maksātnespējas procesa regulējumā, no kurām vairums saistītas ar Maksātnespējas likuma grozījumiem, kas stājās spēkā 2015. gada 1. martā.
1 komentāri
AUTORU KATALOGS