Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Numura tēma

15. Novembris 2016 /Nr.46 (949)

Plānotās izmaiņas administratīvo pārkāpumu tiesībās: par un pret
1 komentāri

Saeima otrajā lasījumā ir pieņēmusi jauno Administratīvo pārkāpumu procesa likumu (APPL), un tas tiek sagatavots izskatīšanai trešajā galīgajā lasījumā nākamā gada sākumā. Galvenās plānotās izmaiņas administratīvo pārkāpumu tiesībās ir sodu reforma; procesuālo normu pārskatīšana, vienotas juridiskās terminoloģijas un izpratnes nodrošināšana; dažādi jaunievedumi, normas saistībā ar administratīvajiem pārkāpumiem un piemērojamo sodu apmēru. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību, ņemot vērā paredzamās nozīmīgās izmaiņas administratīvo pārkāpumu tiesībās, tematiskajā numurā publicējam aptauju. Dažādām institūcijām Rīgā un Latvijas lielāko pilsētu pašvaldībām lūdzām sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem.

1. Vai jaunais APPL padarīs administratīvo pārkāpumu procesu vienkāršāku un saprotamāku? Lūdzam minēt procesuālas problēmas, ar kurām praksē ir nācies saskarties un kuras varētu atrisināt jaunais likums.

2. Vai administratīvos pārkāpumus regulējošo normu pārnešana uz nozari regulējošajiem normatīvajiem aktiem atvieglos vai, tieši pretēji, apgrūtinās personu iespējas šīs normas atrast un ar tām iepazīties?

3. Kā jūs vērtējat administratīvo pārkāpumu sodu reformu? Vai un kā tā ietekmēs sodu piemērošanas praksi par iestādes / institūcijas uzraudzītajā nozarē izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem?

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
līmenis VP
21. Novembris 2016 / 12:30
0
ATBILDĒT
Fascinē VP komentārs:
" Valsts policijas pārstāvjiem, piedaloties LAPK darba grupas sēdēs, nācies secināt, ka ļoti daudzi valsts uzliktie pienākumi var tikt izpildīti ar Administratīvā procesa likumā paredzētajiem instrumentiem, jo īpaši jomās, kurās nepieciešama atļauju, licenču, sertifikātu saņemšana"
Vai bez piedalīšanās LAPK darba grupas sēdēs VP to nevarēja secināt? Vai būsim godīgi VP vadība, ne jau visi darbinieki?
Kāpēc neviena vārda nav par trūkumiem LAPK (kurus jaunais likums neatrisina), ar kuriem saskaras reāli strādājošie VP darbinieki? Kāpēc nav padomāts par to, kā VP darbinieki strādās jomās, kurās viņiem tagad ir tikai lietvedības pienākums (pierādījumu vākšana, protokola sastādīšana un tml.), taču nav tiesības lemt par sodu. Kā regulēsies gadījumi, kad iestājās lietvedības noilgums, kura iestāde tādos gadījumos lems par lietvedības izbeigšanu? Un kurš lems, ja pats VP darbinieks nespēs noteikt lietvedības jomu, kam sūtīt to, kas savākts? Vai atkal Pašvaldības komisijas sūtīs savākto materiālu atpakaļ, jo nav sastādīts protokols, bet tiesa atcels lēmumus par izbeigšanu, jo lemts jautājums par pārkāpumu, kurš nav piekritīgs VP?
Es jau nerunāju par regulējuma trūkumiem LAPK 287.pantā, kas šobrīd faktiski paredz augstākās iestādes pienākumu izbeigt lietvedību pārkāpējam par labu, ja sūdzību iesniedz cietušais, sakarā ar to, ka viņš nav aicināts uz izskatīšanu (nosūtīt lietu jaunai izskatīšanai, kā tas būtu loģiski, nav paredzēts).
visi numura raksti
Vija Kalniņa
Numura tēma
Jauna sega “salāpītā lupatu deķa” vietā
Pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas ir darīts viss, lai atjaunotu arī Latvijas tiesību sistēmu – izveidota tiesu sistēma, atjaunots Civillikums, izdoti daudzi jauni likumi un Ministru kabineta noteikumi utt. Turklāt ir notikusi ...
4 komentāri
Sannija Matule
Juridiskā literatūra
Daudzās Krimināllikuma redakcijas – vienkopus grāmatā ar judikatūras tēzēm
"Latvijas Vēstneša" Grāmatu apgādā klajā nācis gandrīz 900 lappušu biezs izdevums "Krimināllikums", kurā pirmo reizi vienkopus ietvertas visas šā likuma redakcijas, ieskaitot grozījumus, kas stājās spēkā 2016. gada 11. maijā. ...
Vija Kalniņa
Intervija
Administratīvo pārkāpumu tiesību sistēmas reforma – domāšanas reforma
Nozīmīga loma Administratīvo pārkāpumu procesa likumprojekta izstrādē un virzībā ir bijusi Tieslietu ministrijai, kura visdziļāk ir pētījusi visas problēmas, kas saistītas ar spēkā esošo Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu ...
8 komentāri
Gunārs Kūtris
Numura tēma
Ko sagaidīsim no topošā Administratīvo pārkāpumu procesa likuma
Viens no senākajiem, vēl padomju laika likumiem, kas arī šobrīd turpina samērā veiksmīgi darboties, ir 1984. gadā pieņemtais Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (LAPK). Ilgais spēkā esamības periods ir nodrošinājis, ka ...
17 komentāri
Inga Bite
Numura tēma
Jauns administratīvo pārkāpumu process: vai labāks?
Šā gada 6. oktobrī Saeima otrajā lasījumā atbalstīja Administratīvo pārkāpumu procesa likuma (APPL) projektu.1 Likumprojektam uz otro lasījumu tika iesniegti un izskatīti 209 priekšlikumi, un pēc atbalstīšanas pirmajā lasījumā ...
3 komentāri
AUTORU KATALOGS