Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

7. Aprīlis 2020 /Nr.14 (1124)

Dzīvokļu īpašnieku kopība kā īpaša veida tiesību subjekts
Dr. iur.
Rihards Gulbis
Senāta Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks 

Senāta spriedumā lietā Nr. SKC-109/20191 galvenais tiesību jautājums ir saistīts ar prasījumu noilguma termiņu noteikšanu dzīvojamo māju pārvaldnieku celto prasību gadījumā. Līdzās atbildei uz minēto tiesību jautājumu Senāts spriedumā ir paudis vairākas citas nozīmīgas atziņas par dzīvojamo māju pārvaldīšanas jomas tiesisko regulējumu un pārvaldīšanā iesaistīto  personu pienākumiem, kā arī atbildības robežām. Rakstā aplūkošu galvenās Senāta atziņas minētajā lietā,2 kā arī sniegšu viedokli3 par Senāta rastajiem tiesību jautājumu risinājumiem, vērtējot tos plašākā tiesību sistēmas kontekstā. Ņemot vērā Senāta sprieduma lietā Nr. SKC-109/2019 tvērumu un raksta ierobežoto apmēru, autors pievērsīsies spriedumā aktualizētajiem materiāltiesiskajiem jautājumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašumos sadalīto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanu.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
12
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Leonards Pāvils
Informācija
Senāts pārskata dzīvokļu īpašnieku un pārvaldnieku attiecības
Senāta Civillietu departaments ar 2019. gada 12. decembra spriedumu lietā Nr. SKC-109, kam veltīts šis "Jurista Vārda" tematiskais laidiens, būtiski pārskatīja līdzšinējās daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieku un pārvaldnieku ...
Jurista Vārds
Tiesību politika
Likumdošanas process pandēmijas draudu novēršanai

Pagājušajā nedēļā turpinājās valdības un parlamenta darbs ārkārtējās situācijas apstākļos – ar mērķi ierobežot vīrusa Covid-19 izplatību un mazināt tā negatīvo ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību.

Linards Ābelīte
Juridiskā darba tirgus
Linards Ābelīte
Jurista Vārds
Informācija
Pastāvīgi uzraudzīs, kā dalībvalstīs ievēro tiesiskumu
Tiesiskums ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem, lai nodrošinātu efektīvu Eiropas Savienības (ES) tiesību aktu piemērošanu un dalībvalstu savstarpēju uzticēšanos, tāpēc ES ir svarīgi, lai dalībvalstīs tiesiskums, kas paredz ...
Informācija
Eiropas valstis aicina krīzes laikā neapdraudēt demokrātiju
AUTORU KATALOGS