Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI COVID-19

31. Marts 2020 / 12:14

Ārkārtējās situācijas laikā tiesas izpildu rakstus sagatavos un izsniegs elektroniski
3 komentāri

Ņemot vērā šobrīd valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, piesardzības nolūkos ar mērķi samazināt Covid-19 izplatīšanās risku, iestādes ir aicinātas iespēju robežās nodrošināt pakalpojumus attālināti, pēc iespējas izslēdzot klātienes saskarsmes iespējamību. Ievērojot minēto, tiesas ir aicinātas izpildu rakstus sagatavot un izsniegt elektroniski, ja lietas dalībnieks to ir lūdzis.

Izpildu raksta sagatavošana un izsniegšana elektroniski nozīmē, ka lietas dalībnieks saņems tiesas sagatavotu izpildu rakstu, kas tam tiks atsūtīts elektroniska dokumenta veidā un kas būs parakstītus ar drošu elektronisko parakstu. Šādi saņemtu izpildu rakstu lietas dalībnieks var iesniegt zvērinātam tiesu izpildītājām, nosūtot uz tiesu izpildītāja elektroniskā pasta adresi.

Informācija par visu zvērinātu tiesu izpildītāju kontaktiem, tai skaitā elektroniskā pasta adresēm, pārskatāmā veidā ir pieejama Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju mājaslapas sadaļā “Zvērināti tiesu izpildītāji”. Tiesu izpildītājam ir pienākums elektroniskā formā sagatavotu izpildu dokumentu, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, pieņemt izpildei.

Līdz ar to lūdzam lietas dalībniekus izmantot iespēju nepieciešamības gadījumā lūgt tiesai izpildu rakstu sagatavot elektroniski, lai pēc iespējas vairāk izslēgtu klātienes kontakta iespējamību šā pakalpojuma izmantošanā.

3
0
komentāri (3)
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
1. Aprīlis 2020 / 11:43
0
ATBILDĒT
Jā, es arī šo ziņu vakar pamanīju un nodomāju -beidzot! Un ļoti ceru, ka nevis tikai "ārkārtējās situācijas laikā", bet turpmāk vienmēr! Neatgriezīsimies arhaismā!
Armands
1. Aprīlis 2020 / 11:24
0
ATBILDĒT
Lieliski! Jau ilgus gadus (kopš e-paraksta ieviešanas un elektronisko dokumentu aprites tiesu sistēmā) regulāri esmu vaicājis, vai nevar izsniegt izpildu rakstus elektroniskā formā. Līdz šim nevarēja, iemeslus neminot. Jāsaka, ka esošā īpašā situācija līdzās dažādiem ierobežojumiem un sarežģījumiem ir radījusi arī risinājumi jautājumiem, kas "normālos" laikos netika risināti. Ceru, ka šī izpildu rakstu izsniegšanas kārtība saglabāsies arī pēc ārkārtas situācijas.
...
31. Marts 2020 / 20:48
0
ATBILDĒT
sen jau vajadzēja
jaunumi
2. Jūnijs / 17:42
Cilvēktiesību komisija: Bērnu adopcija uz ārvalstīm būtu jāaizliedz līdz jauna regulējuma izstrādei
2. Jūnijs / 17:40
Valsts prezidentam tiesneša zvērestu dod Augstākās tiesas tiesnesis Kaspars Balodis
2. Jūnijs / 15:26
Plāno atteikties no Uzņēmumu reģistra pakalpojumu sniegšanas klātienē
2. Jūnijs / 13:32
Ierosināta vēl viena lieta par normu, kas liedz organizēt azartspēles interaktīvajā vidē
2. Jūnijs / 13:32
PTAC aizliedz Tele2 pieprasīt no patērētājiem maksu par nepasūtītu pakalpojumu
1 komentāri
AUTORU KATALOGS