Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

3. Aprīlis 2020 / 13:24

Latvijas un Lietuvas konkurences iestādes apvieno spēkus pārrobežu pārkāpumu izmeklēšanā

Ņemot vērā pārrobežu konkurences tiesību pārkāpumu sarežģītību, to efektīvai izmeklēšanai konkurences iestādes apvieno spēkus - nodrošina informācijas apmaiņu par gūtajiem pierādījumiem un koordinēti īstenoto procesuālās darbības jeb nepieteiktus uzņēmumu apmeklējumus pārkāpuma skartajās valstīs. Nupat Lietuvas konkurences iestāde pierādījumu trūkuma dēļ izbeigusi 23 mēnešu ilgu izmeklēšanu, kas tika nodrošināta arī ar Latvijas Konkurences padomes atbalstu.

Lietā pastāvēja aizdomas par septiņu būvniecības, remonta un sadzīves preču ražošanas un pārdošanas uzņēmumu aizliegtu vienošanos. Par iespējamo pārkāpumu Latvijas Konkurences padome bija informējusi Lietuvas kolēģus. Proti, krāsu ražotājs „Tikkurila”, kas darbojas kā Latvijā, tā Lietuvā, iespējams, bija iejaucies produkcijas izplatītāju cenu veidošanas politikā, piemēram, norādot preču vidējo plaukta cenu. Tā kā preču izplatītāji bija Lietuvā reģistrēti uzņēmumi, tad arī iespējamā neatļautās rīcības izvērtēšana, kas varēja ietekmēt konkurenci Lietuvas tirgū, bija kaimiņvalsts konkurences iestādes kompetencē.

Lietuvas Konkurences uzraugs 2018. gada aprīlī uzsāka izmeklēšanu septiņos uzņēmumos – SAS „Tikkurila”, SIA „Tikkurila”, UAB „Kesko Senukai Lithuania”, UAB „Kesko Senukai Digital” un UAB „Ermitažas”, UAB „DAW Lietuva” un UAB „Topcolor”. Analizējot izmeklēšanas laikā iegūto, t.sk. Latvijas un Lietuvas konkurences iestāžu īstenoto procesuālo darbību jeb inspekciju laikā iegūto informāciju, netika gūti pietiekami pierādījumi, lai secinātu, ka augstāk minētie uzņēmumi būtu īstenojuši vienu no smagākajiem konkurences tiesību pārkāpumiem jeb aizliegtu vienošanos par cenām.

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama: „Pārrobežu pārkāpumu atklāšanā ļoti būtiska ir konkurences iestāžu sadarbība. Šis ir pozitīvs piemērs gan efektīvai komunikācijai starp konkurences iestādēm, gan vēlamajai rīcībai un atbalstam, ko viena iestāde var sniegt citai izmeklēšanas procesā, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu reģionālo konkurences vidi.”

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
2. Jūnijs / 17:42
Cilvēktiesību komisija: Bērnu adopcija uz ārvalstīm būtu jāaizliedz līdz jauna regulējuma izstrādei
2. Jūnijs / 17:40
Valsts prezidentam tiesneša zvērestu dod Augstākās tiesas tiesnesis Kaspars Balodis
2. Jūnijs / 15:26
Plāno atteikties no Uzņēmumu reģistra pakalpojumu sniegšanas klātienē
2. Jūnijs / 13:32
Ierosināta vēl viena lieta par normu, kas liedz organizēt azartspēles interaktīvajā vidē
2. Jūnijs / 13:32
PTAC aizliedz Tele2 pieprasīt no patērētājiem maksu par nepasūtītu pakalpojumu
1 komentāri
AUTORU KATALOGS