Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

12. Janvāris 2021 / 14:19

Juridiskā komisija balsojumam Saeimā virza visus trīs valsts kontroliera amata kandidātus

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 12. janvārī, pēc valsts kontroliera amata kandidātu uzklausīšanas lēma balsojumam Saeimā virzīt visus trīs izvirzītos kandidātus.

Komisija ar amata kandidātiem – Ilzi Grīnhofu, Edgaru Korčaginu un Rolandu Irkli – pārrunāja viņu redzējumu par Valsts kontroles lomu un attīstības virzieniem. Tāpat komisija sēdē uzklausīja pašreizējo valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu.

Jauns valsts kontrolieris jāievēl, jo E.Krūmiņas otrais pilnvaru termiņš beigsies 19. janvārī.

Šodien kandidātu stratēģisko redzējumu Valsts kontroles turpmākajai darbībai uzklausīja arī Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija.

Juridiskā komisija lēmuma projektu par valsts kontroliera iecelšanu lūgs iekļaut tuvākajā Saeimas sēdē, informēja komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs.

Kandidatūras valsts kontroliera amatam izvirza Saeimas deputāti, un valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem. Viena persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Valsts kontrole ir neatkarīga koleģiāla augstākā revīzijas (audita) iestāde, un tā veic revīzijas atbilstoši Latvijā atzītiem starptautiskajiem revīzijas standartiem.

Valsts kontroles darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar valsts un pašvaldību līdzekļiem ir tiesiska, pareiza, ekonomiska un efektīva, kā arī sniegt rekomendācijas atklāto trūkumu novēršanai.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
22. Janvāris / 15:16
Noslēgusies Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amata kandidātu atlases ceturtā kārta
22. Janvāris / 13:17
Disciplinārtiesa negroza lēmumu par amatalgas samazināšanu tiesnesei
22. Janvāris / 12:36
Efektīvāk vērsīsies pret autortiesību pārkāpumiem digitālajā vidē
22. Janvāris / 10:04
Aicina juristus piedalīties aptaujā par profesionālās informācijas avotiem
21. Janvāris / 21:47
Līdz 7. februārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai
AUTORU KATALOGS