Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

14. Oktobris 2021 / 08:03

Valsts prezidents: Cilvēktiesības ir plašākas nekā tikai to juridiskā dimensija
Ilmārs Znotiņš, VPK

13. oktobrī, aizvadot darba vizīti Zviedrijas Karalistē, Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Raūla Vallenberga Cilvēktiesību un humanitāro tiesību institūta (Raoul Wallenberg Insitute) pārstāvjiem un pārrunāja cilvēktiesību jautājumus. Institūts nodarbojas ar cilvēktiesību jomas pētniecību un īsteno programmas 40 pasaules valstīs.

Sarunā ar institūta vadību tika pārrunāti cilvēktiesību jautājumi no dažādiem skatpunktiem, tai skaitā ekonomikā, digitalizācijā un Covid-19 pandēmijas kontekstā. Valsts prezidents uzsvēra, ka cilvēktiesības ir plašākas nekā tikai to juridiskā dimensija.

Valsts prezidents akcentēja, ka pamata cilvēktiesības ir universālas, kamēr daļa cilvēktiesību ir cieši saistītas ar attiecīgās sabiedrības kultūru un tradīcijām. Sarunu partneri pārrunāja pieredzi atbalsta sniegšanā cilvēktiesību jautājumos dažādās pasaules valstīs, īpaši ES Austrumu partnerībā.

Tika apspriesti arī cilvēktiesību izaicinājumi un attīstības perspektīvas. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka sabiedrībā valda pastiprināta polarizācija, ko īpaši veicina sociālo mediju ietekme.

Institūta pārstāvji Valsts prezidentu iepazīstināja ar Ravensbrukas arhīviem (Ravensbrück archives), kur pieejamas dokumentālas liecības no Otrā pasaules kara beigās uz Zviedriju evakuētajiem aptuveni 20 000 nacistu koncentrācijas nometnēs izdzīvojušajiem.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
28. Oktobris / 14:43
Videogids: kā lietot juristavards.lv publikāciju datubāzi  
28. Oktobris / 14:36
Satversmes tiesa noslēdz pieredzes apmaiņas projekta ar Moldovas Konstitucionālo tiesu pirmo posmu
28. Oktobris / 14:00
Plāno noteikt kriminālatbildību par viltota Covid-19 sertifikāta iegādāšanos un izmantošanu
28. Oktobris / 09:02
Tiesībsargs: Vakcinācijas pienākuma izpildi nevar uzlikt tieši
27. Oktobris / 16:01
Andrejs Judins: Valsts uzdevums – nodrošināt sabiedrībai objektīvu informāciju par Covid-19
AUTORU KATALOGS