JAUNUMI

26. Novembris 2021 / 15:15

Tieslietu padome Modri Lapiņu ieceļ Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja amatā

Šodien, 26. novembrī, Tieslietu padome uz pieciem gadiem par Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāju iecēla līdzšinējo Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieku, Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Modri Lapiņu.

Vidzemes apgabaltiesā viņš ir tiesnesis 26 gadus. Tieslietu padome šodien sēdē atzinīgi novērtēja M. Lapiņa līdzšinējo profesionālo darbību, izpratni par tiesu varas vērtībām un atzina viņu par piemērotu kandidātu šim amatam.

1995. gadā Latvijas Republikas Saeima apstiprināja viņu par Vidzemes apgabaltiesas tiesnesi, pēc tam – Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieku, Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju.

No 2021. gada jūnija, pamatojoties uz Tieslietu padomes lēmumu, M. Lapiņš pildīja Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja pienākumus.

M. Lapiņam piešķirts I pakāpes Tieslietu ministrijas Atzinības raksts un “zelta” spalva par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tiesu sistēmas attīstībā un ilggadēju un pašaizliedzīgu darba pienākumu pildīšanu, kā arī II pakāpes Tieslietu ministrijas Atzinības raksts un “sudraba” spalva par ilggadēju, godprātīgu darba pienākumu pildīšanu un ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
17. Janvāris / 09:41
Gunāra Astras pieminekli “Nebaidies!” atklās 20. janvārī
17. Janvāris / 09:37
Ekonomisko lietu tiesa deviņos mēnešos izskatījusi 197 lietas
15. Janvāris / 06:23
Tiesnešu ētikas komisija saskata Tiesnešu ētikas kodeksa pārkāpumus tiesnešu rīcībā, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19
15. Janvāris / 06:20
Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesneši kopīgās sanāksmēs ar prokuratūras pārstāvjiem apspriež aktuālos tiesu darba jautājumus
1 komentāri
14. Janvāris / 13:51
Arī 2022. gadā būs pieejama valsts apmaksāta mediācija ģimenes strīdos
AUTORU KATALOGS