JAUNUMI

14. Janvāris 2022 / 13:51

Arī 2022. gadā būs pieejama valsts apmaksāta mediācija ģimenes strīdos

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Sertificētu mediatoru padomi turpina īstenot programmu “Mediācija ģimenes strīdos”, lai sniegtu bezmaksas atbalstu ģimenēm strīdu gadījumos, kas skar bērnu intereses. Programmas ietvaros ģimenēm ir iespēja izmantot 5 valsts apmaksātas mediācijas stundu sesijas, bet gadījumos, ja ģimenei ir trūcīgā vai maznodrošinātās ģimenes statuss – 7 valsts apmaksātas mediācijas stundu sesijas.

Programmas ietvaros personām iespējams saņemt sertificēta mediatora pakalpojumus, lai risinātu ar bērnu interesēm saistītus strīdus, piemēram, saskarsmes jautājumus, bērna pastāvīgās dzīvesvietas noteikšanu, uzturlīdzekļu apmēra un/vai maksāšanas kārtības noteikšanu, vecāku attiecību risināšanu un savstarpējās komunikācijas uzlabošanu, u.c.

Programmas ietvaros ģimenēm tik sniegts valsts apmaksāts mediācijas pakalpojums 5 stundu apjomā, personām ar trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu – 7 stundu apjomā (katra 60 minūšu apmērā). Kopumā projekta ietvaros no valsts līdzekļiem pieejams finansējums 400 strīdu risināšanai. Papildus norādāms, ka mediācija var norisināties arī attālināti, izmantojot tiešsaistes rīkus (piemēram, videokonferences zvanu, u.c).

Informējam, ka Sertificētu mediatoru padomes tīmekļa vietnē www.sertificetimediatori.lv var iepazīties ar sertificētu mediatoru sarakstu, kuri sniedz konsultācijas programmas ietvaros, tai skaitā, sertificētu mediatoru sarakstu, kuri strādā attālināti tiešsaistē, kā arī vispārēju informāciju par bezmaksas mediācijas procesu ģimenes strīdos.

Papildu informācija

Sertificētu mediatoru padomes konsultatīvais tālrunis 28050777 (darba laiks darba dienās  no plkst. 9.00 līdz 17.00), e-pasts smp@smp.lv.

Mediācija ir domstarpību risināšanas process, kurā strīdā iesaistītās puses abpusējā sadarbībā cenšas panākt risinājumu ar personas (mediatora) atbalstu.

Programmas "Mediācija ģimenes strīdos" 2021. gada pārskats

Pārskata periodā uzsāktas 273 mediācijas, no tām 57% izbeigtas ar pilnīgu vai daļēju vienošanos, 17% – nav izbeigtas, jo turpinās mediācijas process, un 26% – izbeigtas bez vienošanās. Mediācijās visbiežāk tika risināti strīdi par: bērnu aizgādību, bērnu audzināšanas jautājumiem, saskarsmi ar bērniem, jautājumiem saistībā ar uzturlīdzekļiem, vecāku attiecībām un savstarpējo komunikāciju. Visaktīvāk mediācijas pakalpojumus izmantoja Rīgas reģiona iedzīvotāji, savukārt kūtrāk – Latgales. Programmā mediācijas pakalpojumus sniedza 36 sertificētie mediatori.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
24. Janvāris / 18:33
CVK reģistrē parakstu vākšanai grozījumus Satversmē, kas rosina samazināt nepieciešamo parakstu skaitu likumu un tautas nobalsošanas ierosināšanai
24. Janvāris / 18:28
Prokurors iesniedz kasācijas protestu tā dēvētās Digitālās televīzijas krimināllietā
24. Janvāris / 14:23
Rīgas apgabaltiesa atzīst par tiesisku un pamatotu Ekonomisko lietu tiesas lēmumu par vairāk nekā 1,9 miljonu eiro atzīšanu par noziedzīgi iegūtiem
24. Janvāris / 12:19
Samazinājies Senātā neizskatīto lietu atlikums
24. Janvāris / 12:15
Aizvadīts Krišjāņa Kariņa valdības trešais gads
AUTORU KATALOGS