FOTO UN VIDEO

20. Janvāris 2022 / 16:04

Valsts prezidents: Tas, ka mēs šodien dzīvojam brīvā Latvijas valstī, lielā mērā ir Gunāra Astras nopelns
2 komentāri

20. janvārī Valsts prezidents Egils Levits piedalījās latviešu brīvības cīnītāja Gunāra Astras piemiņai veltītā pieminekļa “Nebaidies!” atklāšanā.

“Latvijas valsts, kuras atjaunošanas sapnim un ideāliem Astra ziedoja visu savu dzīvi, pastāv jau vairāk nekā 30 gadu pēc neatkarības atgūšanas. Tāpēc jāteic, ka šis piemineklis – kā latviešu pateicība un godinājums Gunāram Astram – ir tapis ilgi, pat pārāk ilgi. Taču beidzot tas ir izveidots un novietots pašā Rīgas centrā pie vēsturiskās ēkas, kur Astra pirms vairāk nekā 38 gadiem tika notiesāts, pie ēkas, kur padomju režīms sprieda tiesu par latviešu brīvības cīnītāju.

Tikai tagad mēs sākam pilnīgāk aptvert to, kāda nozīme ir bijusi mūsu valsts brīvības cīnītājiem un mūsu tautas cīņai 50 okupācijas gadu garumā. Tikai pamazām mēs apjaušam, cik nozīmīga ir Gunāra Astras un viņa domubiedru rīcība nevardarbīgās pretošanās apstākļos. Tas, ka mēs šodien dzīvojam brīvā Latvijas valstī, lielā mērā ir Gunāra Astras nopelns.

Gunāram Astram piemita augstas morālas īpašības, jo viņš bija viens – viens tiesā runāja pretī visai okupācijas varai, bet tas, ka viņš to spēja, padara Astru par Latvijas tautas varoni. Gunārs Astra nesamierināmi pārstāvēja latviešu tautas brīvības ideju, un šī ideja šodien ir īstenojusies.

Man jāsaka, ka esam pārāk ilgi gaidījuši līdz šī pieminekļa atklāšanai. Tas, ka šis piemineklis ir šeit, pašā Rīgas centrā, pie šīs ēkas, kur iet garām daudz cilvēku, padarīs to par vietu, kur cilvēki vienmēr padomās, kādēļ mēs varam šodien dzīvot brīvā valstī, kādēļ mēs varam pulcēties un izmantot savu vārda brīvību, savu pulcēšanās brīvību. Tas ir lielā mērā Gunāra Astras dēļ, viņa morālās stājas un viņa ticības Latvijas valstij dēļ.

Tagad šis sapnis – Gunāra Astras sapnis – par brīvu Latviju ir iemiesojies šajā piemineklī. Mēs visi esam pateicīgi un godinām viņa piemiņu, lai demokrātiska Latvija dzīvotu, lai būtu visas cilvēka un pilsoņa brīvības visiem, jo tā ir demokrātiska Latvija, par kuru cīnījās un mira Gunārs Astra,” savā uzrunā teica Valsts prezidents Egils Levits.

0
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Andris Akers
1. Februāris 2022 / 20:29
0
ATBILDĒT
Bulgakovs nonāca situācijā, kādā brīvība vispār tikai darbojas - tikai tā, tāpēc brīvība ir mehāniska lieta, tā var tikai tā. Publikai nepielec, kāpēc Demokrītam brīvība ir mehāniska. Nē, brīvība ir mehāniska. Absolūta nepieciešamība, tur nebija variantu. Staļinam pieleca - vienīgie īstie ir nonkonformisti.
Andris Akers
21. Janvāris 2022 / 10:51
3
ATBILDĒT
Polijā ne tikai vēršas pret padomju tiesnešiem, bet ir vairākas advokatūras kolēģijas. Kā teica Mao - lai uzplaukst visi ziedi un lai sacenšas visas zinātnes! Ok, padomju, kur ir nepadomju? Esmu pārliecināts, ka nepadomju būtu cits skatījums ir bordāna korumpētību?
jaunumi
22. Jūnijs / 12:00
PTAC padomi, izvēloties tūrisma pakalpojumus
22. Jūnijs / 10:55
No 1. jūlija sākas pakāpeniska pāreja uz konkurētspējīgāku atlīdzību valsts pārvaldē
22. Jūnijs / 10:51
Pilnveido iekšlietu nozares amatpersonu darba novērtēšanas procesu
22. Jūnijs / 10:50
Starptautiskā forumā spriedīs par tieslietu līderu atbildību mainīgajos apstākļos
21. Jūnijs / 09:47
Konkurentu savstarpēja komunikācija – ko drīkst un ko nedrīkst
AUTORU KATALOGS