JAUNUMI

22. Novembris 2022 / 17:34

Valsts kontrolei Eiropā ir būtiska konstitucionāla loma

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Eiropas Savienības Austrumu partnerības Augstāko revīzijas iestāžu foruma pārstāvjiem, uzsverot Valsts kontroles neatņemamo lomu neatkarīgā un demokrātiskā valstī. Valsts prezidents sarunā ar Moldovas, Gruzijas un Azerbaidžānas Augstāko revīzijas iestāžu pārstāvjiem interesējās par šo ES Austrumu partnerības valstu iekšējo reformu rezultātiem starptautisko standartu ieviešanā un eirointegrācijas procesos.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijā mēs redzam Valsts kontroli kā būtisku instrumentu parlamentārās kontroles sistēmā, ar kura palīdzību tiek gūts patiess priekšstats par publisko līdzekļu izmantošanas likumību, lietderību, rezultātiem un ieteikumiem plašāku reformu veikšanā. E. Levits uzsvēra Valsts kontroles funkcionālo un finansiālo neatkarību un uzklausīja pieredzes stāstus no Moldovas, Gruzijas un Azerbaidžānas, kuros savukārt izskanēja arī pateicība Latvijai par atbalstu reformu pieredzes pārņemšanā no Valsts kontroles un citiem partneriem, tajā skaitā ekspertu izglītošanā.

ES Austrumu partnerības un ES kandidātvalstu Augstāko revīzijas iestāžu forums ir daļa no Valsts kontroles īstenota un Ārlietu ministrijas atbalstīta projekta “Ukrainas, Moldovas un Gruzijas Augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes celšana starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) integrācijas procesā” Attīstības sadarbības politikas plāna 2021.-2023. gadam ietvaros. Projekta mērķis ir atbalstīt Ukrainas, Moldovas un Gruzijas Augstākās revīzijas iestādes pārejas procesā uz revīziju veikšanu atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
27. Janvāris / 10:45
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere viesojas Ekonomisko lietu tiesā
27. Janvāris / 10:43
Apstiprināti Valsts probācijas dienesta plānotā projekta specifiskie iesnieguma vērtēšanas kritēriji
27. Janvāris / 10:41
Atstāj negrozītu notiesājošo spriedumu krimināllietā saistībā ar kokvilnas kravas piesavināšanos
26. Janvāris / 15:47
Tieslietu ministre piedalīsies Eiropas Savienības tieslietu un iekšlietu ministru neformālajā sanāksmē
26. Janvāris / 15:10
Patērētāju tiesību aizsardzība: Google apņemas sniegt patērētājiem skaidrāku un precīzāku informāciju, lai ievērotu ES noteikumus
AUTORU KATALOGS