FOTO UN VIDEO

25. Augusts 2023 / 14:43

Izveidota videoinstrukcija, kā meklēt Senāta atziņas pēc tiesību jomas

Lai Senāta judikatūras nolēmumu un atziņu meklēšanu padarītu lietotājiem ērtāku, sagatavota videoinstrukcija “Kā meklēt Senāta atziņas pēc tiesību jomas?”.

Videoinstrukcijā parādīts, kā Senāta judikatūras nolēmumu arhīvā, kas atrodas Augstākās tiesas mājaslapā, atlasīt nolēmumus trīs veidos: tiesību aktu rādītājā, klasifikatorā pēc lietu kategorijām un meklētājā pēc atslēgvārdiem.

Tiesību aktu rādītājā sistematizēti Latvijas Republikas tiesību akti un starptautiskie tiesību akti, kuri izmantoti Senāta nolēmumu argumentācijā. Tiesību aktu rādītājs ir kopīgs visiem trīs Senāta departamentiem.

Savukārt klasifikators pēc lietu kategorijām jeb tiesību jautājumiem ir atsevišķi katram departamentam. Videoinstrukcijā parādīts, ka reizēm par vienu tēmu, piemēram, bērnu un vecāku tiesībām un pienākumiem, Senāta atziņas var būt gan civillietās, gan krimināllietās, gan administratīvajās lietās. Lai gūtu vispusīgu priekšstatu par Senāta viedokli konkrētā tiesību jautājumā, jāielūkojas visos trīs klasifikatoros.

Videoinstrukcija “Kā meklēt Senāta atziņas pēc tiesību jomas?” līdz ar jau iepriekš publicēto Senāta judikatūras nolēmumu arhīva rokasgrāmatu un videoinstrukciju “Kā meklēt Senāta nolēmumus pēc numura?” būs labs orientieris, kā plašajā Senāta judikatūras krājumā atrast nepieciešamo informāciju.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
5. Decembris / 17:17
Vardarbības risku mazināšanai skolās komisija konceptuāli atbalsta ieceri izglītības iestādēm ļaut pārmeklēt skolēnu mantas
5. Decembris / 15:16
Lietā par skolotājas saduršanu Liepājā tiesai no jauna jāvērtē jautājums par kaitējuma kompensācijas noteikšanu no nepilngadīgās vecākiem
5. Decembris / 15:06
Strasbūrā notika Eiropas Komisijas tieslietu sistēmu efektivitātei 41. plenārsanāksme
5. Decembris / 13:30
Valdība apstiprina Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plānu 2023.–2025. gadam
5. Decembris / 13:22
ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomē vienojas stiprināt dalībvalstu sadarbību smago un organizēto noziegumu apkarošanā
AUTORU KATALOGS