FOTO UN VIDEO

9. Septembris 2024   •   10:39

Tiešraide: Augstākās tiesas plēnumā vēlēs Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju un Tieslietu padomes locekli

Pirmdien, 9. septembrī, Augstākās tiesas plēnumā divas vēlēšanas: senatoriem jāievēl Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētājs un Tieslietu padomes loceklis no Augstākās tiesas tiesnešu vidus.

Līdzšinējā Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa kļuvusi par Satversmes tiesas tiesnesi, līdz ar to vajadzīgs jauns departamenta priekšsēdētājs.

Senāta departamentu priekšsēdētāju plēnums ievēl uz piecu gadu pilnvaru termiņu.

Tieslietu padomes loceklis plēnumam jāvēl, jo senatorei Dzintrai Baltai beidzas pilnvaru termiņš šajā amatā.

Tieslietu padomes sastāvā ir septiņi vēlēti tiesneši, viens no tiem ir Augstākās tiesas plēnuma ievēlēts senators. Tieslietu padomes locekļa pilnvaru termiņš ir četri gadi. Tieslietu padomes locekli var ievēlēt atkārtoti, bet ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

Augstākās tiesas plēnuma darba kārtība

Augstākās tiesas plēnums tiks translēts Augstākās tiesas YouTube kanālā. Sākums plkst. 10.00.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
26. Jūnijs   •   09:46
Senāts uzdod Eiropas Savienības Tiesai jautājumus par izslēgšanas termiņiem un uzticamības izvērtēšanu publiskajā iepirkumā
26. Jūnijs   •   09:45
Senāts uzdod no jauna izskatīt civillietas par bijušā pašvaldības izpilddirektora disciplinārsodu un atstādināšanu
25. Jūnijs   •   07:31
Notiks jau sestā Rīgas Juridiskās augstskolas starptautisko un Eiropas tiesību Vasaras skola
25. Jūnijs   •   07:07
Senāts atstāj negrozītu spriedumu sporta aģentūras un basketbolista strīdā par atlīdzības piedziņu
19. Jūnijs   •   07:59
Senāts apstiprina apgabaltiesas konstatēto – iekaramie griesti nav uzskatāmi par būves daļu
AUTORU KATALOGS