JAUNUMI

22. Februāris 2024 / 16:12

Biedrību par tiesas noteiktā aizlieguma pārkāpšanu brīdinās par kriminālatbildību

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Biedrību un nodibinājumu likumā, kas nosaka, ka biedrību par tiesas noteiktā aizlieguma pārkāpšanu sodīs un brīdinās par kriminālatbildību.

Jau pašlaik likumā ir ierakstīts, ka pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vai prokurora motivēta pieteikuma tiesa var aizliegt biedrībai veikt publisko darbību vai citu darbību līdz galīgā nolēmuma pieņemšanai attiecīgajā lietā.

Šodien likumā papildus noteikts, ka, ja līdz galīgā nolēmuma pieņemšanai lietā biedrība pārkāpj šo tiesas noteikto aizliegumu, tiesa pēc pieteicēja ierosinājuma piemēros biedrībai brīdinājumu vai naudas sodu un brīdinās par kriminālatbildību, kas iestājas, ja biedrība turpina pārkāpt tiesas lēmumu.

Ar grozījumiem likumā veikti arī vairāki citi precizējumi biedrību un nodibinājumu darbības regulējumā, piemēram, biedrībām un nodibinājumiem turpmāk būs jānorāda savu darbības jomu atbilstoši Ministru kabineta izstrādātajai klasifikācijai.

Tāpat izmaiņas nosaka regulējumu biedru attālinātajai dalībai un balsošanai biedru sapulcē, kā arī iespēju vienkāršotā veidā izbeigt biedrības vai nodibinājuma darbību ar Uzņēmumu reģistra vai VID lēmumu.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
12. Aprīlis / 15:20
Latvija tiks pārstāvēta ANO Noziedzības novēršanas un krimināltiesību komisijā
12. Aprīlis / 14:56
Cietušajam izdevumus par advokāta palīdzību kriminālprocesā iespējams piedzīt arī civilprocesuālā kārtībā
12. Aprīlis / 10:38
Ierosināta lieta par valodas lietojumu priekšvēlēšanu aģitācijā
12. Aprīlis / 08:57
Noziedzības novēršanas padome apstiprina konfiskācijas fonda līdzekļu palielināšanu cietušo atbalstam
11. Aprīlis / 15:36
Latvija un Ukraina paraksta vēsturisku ilgtermiņa drošības saistību vienošanos
AUTORU KATALOGS