Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Numura tēma

7. Jūnijs 2016 /Nr.23 (926)

Dažas piezīmes par Stambulas konvenciju
7 komentāri
Mg. iur.
Inga Reine
Stambulas konvencijas izstrādes grupu dalībniece* 

Atsaucoties uz "Jurista Vārda" redakcijas aicinājumu, es šajā rakstā piedāvāšu dažas personīga rakstura piezīmes par Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencija) tapšanas procesu un būtību. Ņemot vērā, ka es, visticamāk, esmu vienīgā Latvijas eksperte, kura, kaut arī nepārstāvot Latviju,1 klātienē piedalījās Stambulas konvencijas izstrādē no sākuma līdz praktiski beigām,2 šajā epistulārā žanra darbā atļaušos nedaudz atkāpties no klasiskā juridiskā rakstā izmantojamās metodikas, piedāvājot dažus personīga rakstura novērojumus, kam esmu pirmavots. Jebkurā gadījumā es aicinu ikvienu, kam interesē šīs konvencijas tapšanas process, kā arī nodoms (tai skaitā par konvencijas izstrādes procesā piedāvātajām redakcijām), sazināties ar Eiropas Padomes sekretariātu (tai skaitā Ministru vietnieku komitejas sekretariātu, CAHVIO sekretariātu, CDDH sekretariātu, kā arī Eiropas Padomes Līgumu biroju).3

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
12
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (7)
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Pilnīgi noteikti ne Jurčiks
13. Jūnijs 2016 / 16:43
2
ATBILDĒT
Kā nestandarta "centristam" (tādi arī eksistē???) sanāk novērot interesantas nianses abu pušu karstajā Stambulas argumentācijā.

Savdabīgi, ka t.s. kreisie, demokrātiski noskaņotie "pasaules miera, harmonijas un visu dzīvo būtņu tiesību aizstāvji" savā "brīvā viedokļa pasaulē" opozīcijas redzējumu skata kā histērisku nomelnošanas konvenciju, vispārēju kaunu, kuru rada populisti bez veselā saprāta. Tie "smieklīgie provinciāļi". Fašisti. Grauj normālo cilvēku utopiju un laimi.

Populisms strādā abos virzienos.

Un Tu vēlies lai Tevi nopietni ņem vērā?

Tas kā mazs atgādinājums visiem hiperprogresīvajiem, pseidointelektuālajiem, sociāli attīstītajiem "vienīgās pasaules taisnības" zemē blietētājiem

Un Nedomāju vis, izskatās, ir sirsnīgi ieberzies.
nedomāju vis > Pilnīgi noteikti ne Jurčiks
13. Jūnijs 2016 / 18:01
1
ATBILDĒT
Eh, atkal daudzgalvainais un daudzsejainais Jurčiks klāt.
Gan tiešā, gan pārnestā nozīmē!
Jo stils un totālais, aklais, diskusiju izslēdzošais, spilgti "trampiskais" naids pret "pseidointelektuālajiem intelektuāļiem" ir tas pats vecais.
Pilnīgi noteikti ne Jurčiks > nedomāju vis
13. Jūnijs 2016 / 20:27
2
ATBILDĒT
Sāc pierast pie domas, ka tā viena ideoloģija, ko Tu tik ļoti ienīsti un nicini neaptver vienu personāžu, kas levitē apkārt ar niku "Jurčiks". Tādu cilvēku ir daudz, pēc pieredzes - Latvijā lielākā daļa.

Citādāk Tavi negulētas nakts murgi un konspirācijas teorijas par Jurčiku visur sāk palikt viegli smieklīgi.
sm.
11. Jūnijs 2016 / 00:24
6
ATBILDĒT
Stambulas konvencija ir tipisks sliktas likumdošanas piemērs, kurā jau pamata jēdziens ir neskaidrs. Līdz ar to ir izplūdis personu loks, uz kuru tā ir vai nav attiecināma, valstu pienākumi pret šo neskaidro personu loku utt. Neskaidrību ķēde, kas nu atspoguļojas diskusijās.
paldies
8. Jūnijs 2016 / 13:35
14
ATBILDĒT
Paldies autorei par līdzsvaroto un pamatoto viedokli, kas ļauj saprast konvencijas īstos nolūkus - bez histēriskās nomelnojošās kampaņas, kas sacelta ap to.
Kauns, ka Latvijas sabiedrība debatēs par Stambulas konvenciju iekritusi "konservatīvo" populistu lamatās, tik vienkārši atmezdama veselā saprāta argumentus.
Žēl, ka līdz ar to ideoloģiski esam pievienojušies postsociālistiskā sindroma un smieklīga provinciālisma māktajām Austrumeiropas valstīm - Ungārijai un Polijai.
Turklāt tas ir arī ārkārtīgi bīstami, jo nacionālisti, svētuļi un citi ultras, izmantojot jebkuru ieganstu un nekautrīgi liekot lietā visus līdzekļus, burtiski grauj vienotas un mierīgas Eiropas ideju mūsu acu priekšā.
To, kur nonāk mazas, briesmīgi lepnas un nacionālistiskas valstis, mums viennozīmīgi rāda 20. gadsimta 30. gadu nogale, kad Eiropas karte bija nosēta ar lepnu diktatoriņu pārvaldītām viensētām.
No vēstures ir jāmācās, lai tā neatkārtotos.
eiropeiska demagoģija > paldies
13. Jūnijs 2016 / 14:50
3
ATBILDĒT
Hmm, diskusija tādēļ jau ir diskusija, lai vismaz bez apvainojumiem dalītos ar viedokļiem, vai ne? Jūsu komentārā lietotie apzīmējumi ''''postsociālistiskais sindroms un smieklīgs provinciālisms'''' norāda tikai to, nekādi iebildumi vai paustās bažas par iespēju nākotnē dažādi tulkot konvenciju vispār netiek pieņemti, kaut gan Jūsu pieminētā ''''vienotas un mierīgas Eiropas ideja'''' nepārprotami atbalsta toleranci pret dažādiem uzskatiem. Īsti demokrātiska un eiropeiska nostāja. Un jā, arī 20. gadsimta trīsdesmito gadu notikumu piesaukšana konvencijas pretinieku kontekstā arī ir satriecoši labs arguments.
Starp citu, piemēram, Vācija ir paudusi viedokli, ka konvenciju nav nepieciešams ratificēt, jo visas tās nostādnes jau ir atrodamas tās likumdošanā. Bet tā jau arī droši vien ir kāda sīka, atpalikusi, postsovjetuiska un provinciāla valstiņa.
nedomāju vis > eiropeiska demagoģija
13. Jūnijs 2016 / 14:52
2
ATBILDĒT
Jurčik, atkal Tu?
visi numura raksti
Vija Kalniņa
Numura tēma
Stambulas konvencija tuvplānā
2016. gada 18. maijā Latvija parakstīja Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb plašāk zināmu kā Stambulas konvenciju. Stambulas konvencija sabiedrībā raisīja ...
Labklājības ministrija
Numura tēma
Par Latvijas pievienošanos Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu
Fragmenti no Labklājības ministrijas sagatavotā konceptuālā ziņojuma "Par Latvijas pievienošanos Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu", kas Valsts sekretāru ...
Tieslietu ministrija
Numura tēma
Par Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu iespējamo ietekmi uz Latvijas tiesību sistēmu
Ārlietu ministrija
Numura tēma
Par informatīvo ziņojumu “Par 2011. gada 11. maija Eiropas Padomes konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu ietekmi uz Latvijas Republikas normatīvo aktu sistēmu”
Tiesībsargs
Numura tēma
Stambulas konvencija  – Latvijas solījums ANO un iekšzemes spēles
AUTORU KATALOGS